Pusaudži mēģina bankā izmainīt nozagtu naudu; policija uzsver vecāku atbildību

Otrdien, 2. novembrī, no rīta policija saņēmusi informāciju no kādas bankas filiāles Liepājā, ka divi 1996. un 1997. gadā dzimuši zēni  gribējuši samainīt tūkstoš eiro, pastāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Policija noskaidrojusi, ka viens no zēniem dienu iepriekš naudu nozadzis saviem vecākiem.

Tajā pašā dienā veikalā "Rimi" Liepājā tika aizturēti trīs deviņus gadus veci zēni, kuri mēģinājuši nozagt rotaļlietas nepilnu 15 latu vērtībā.

"Laiku pa laikam saņemam informāciju par gadījumiem, kad zādzības izdara bērni, un esam jau rakstījuši par nepieciešamību ar savām atvasēm runāt par šādas rīcības sekām. Ne visi no aizturētajiem ir "rūdīti zaglēni" vai tādi bērni, kuri patiešām izjūt trūkumu. Viņiem drīzāk trūkst izpratnes par šādas rīcības nopietnību, par atbildību un iespējamo sodu," vērtē J. Knīse.

Viņasprāt, ir gadījumi, kad sīku zādzību pastrādāšanu bērni "uztver kā sacensību, sevis pierādīšanu, iespēju palielīties, ka viņi to spēj". "Bērniem jāmāca nerunāt, nestāstīt par  vērtīgām lietām, kas atrodas mājās – zādzības var  pastrādāt draugi vai pierunāt to veikt pašiem. Bērniem jāizprot, ka robeža starp zādzību un it kā nevainīgu naudas "aizņemšanos" savās mājās ir ļoti maza. Bērniem jāizprot, cik grūti ir  naudu nopelnīt un kāda ir tās vērtība vispār," vecākus uzrunā J. Knīse.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas