Policists: Platača pazušanas lietā varētu būt iesaistīti ekstra klases noziedznieki

Tā kā nu jau vairāk nekā divus mēnešus pazudušais advokāts Ainārs Platacis bija Latvijā ļoti pazīstams, «ja pret viņu izdarīts noziegums, to pēc pasūtījuma varēja veikt tikai ekstra klases noziedznieki,» pieļauj Valsts policijas kriminālmeklēšanas nodaļas darbinieks Ruslans Dervans.

Jau ziņots, ka advokāts A.Platacis pazuda 25.maijā, viņa automašīnu tajā pašā dienā atrada Muceniekos netālu no meža.

Kā laikrakstam Telegraf stāsta R.Dervans, kurš policijā nodarbojas ar pazudušo meklēšanu, policija tagad izmeklē tikai divas versijas par A.Platača pazušanu – personīgo un profesionālo. «Mums jau ir aiz kā aizķerties,» teic R.Dervans. Taču izmeklēšanas interesēs viņš pagaidām nevarot atklāt «lokālos panākumus šajā lietā».

R.Dervans arī pieļauj iespēju, ka advokātu varēja nolaupīt vai nogalināt. «Potenciālie noziedznieki, kas vainojami advokāta pazušanā, visticamāk, viņa mersedesu pameta, cerot, ka to kāds aizdzīs. Ja advokāta auto kāds nozagtu, tas nopietni apgrūtinātu izmeklēšanu,» saka R.Dervans. Tad, atrodot A.Platača auto, policija sāktu izmeklēšanu un, iespējams, aizietu pa nepareizām pēdām, «atstrādājot» autozagļu versiju.

Šāda nozieguma sīka plānošana, pēc R.Dervana domām, liecina par noziedznieku augsto profesionālo līmeni. Tieši tāpēc ļoti grūti esot atklāt šādus noziegumus.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas