Policija šonedēļ sākusi 19 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu

Šonedēļ policija kopumā sākusi 19 administratīvā pārkāpuma procesus par pašizolācijas neievērošanu un kopumā patlaban policijas kontrolē atrodas 5329 personas, kurām obligāti jāievēro pašizolācijas prasības, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

No šonedēļ sāktajiem administratīvā pārkāpuma procesiem 15 gadījumos process turpinās, bet četros gadījumos personām jau ir piemērots sods.

Sodu saņēmušās personas nav atradušās savā dzīvesvietā un apmeklējušas publiskas un sabiedriskas vietas, kur uzturas liels skaits cilvēku, nav ziņojušas par dzīvesvietas maiņu vai vieglprātīgi attiekušās pret pašizolācijas ievērošanu, veidojot tiešus kontaktus ar apkārtējiem cilvēkiem, nelietojot mutes un deguna aizsegu.

Par šiem gadījumiem piemēroti sodi desmit līdz 250 eiro apmērā.

Patlaban aktīvā policijas kontrolē atrodas 5329 personas, kurām ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācijas prasība, tomēr šis skaitlis katru dienu mainās.

Ja persona ir devusies ārpus Latvijas un atgriezusies no ārvalstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, obligāti ir jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Pašizolācija ir spēkā arī tad, ja persona ierodas no nedrošām valstīm, braucot cauri tām valstīm, kur nav paaugstināts saslimstības risks.

Tāpat policija turpina uzraudzīt arī to, vai tiek ievēroti pulcēšanās ierobežojumi, tajā skaitā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas