Policija pārbauda, vai liepājnieki ievēro pašizolāciju savās dzīvesvietās 1

Svētdien, 22. martā, Valsts policija kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem devās pārbaudīt, kā liepājnieki ievēro ārkārtējās situācijas aizliegumus un pašizolāciju savās dzīvesvietās. Izlases veidā tika apsekotas astoņas adreses, piecās adresēs cilvēki bija uz vietas, bet trīs dzīvesvietās neviens nebija sastopams. Šīs adreses tiks apsekotas vēlreiz un arī citi pašizolācijā esošie savās dzīvesvietās tiks pārbaudīti regulāri. Tie, kas atkārtoti neievēros noteikumus, policija katru gadījumu vērtēs atsevišķi un piespriedīs sodu, informē Liepājas pašvaldība.

Tāpat kopš vakardienas Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas ekipāžas uzsākušas iedzīvotāju informēšanu pa ekipāžu skaļruņiem par nepieciešamību ievērot sociālo distancēšanos. Ārkārtējās situācijas laikā Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas patruļas nodrošina vairāk ekipāžu nekā ierasts, lai varētu uzraudzīt, vai cilvēki nepulcējas lielākos pulkos un ikdienā ievēro 2 metru distanci viens no otra.

Joprojām ir daudzi, kuri neievēro noteikumus un neapzinās situācijas nopietnību, piemēram, šodien policijas darbiniekiem nācās pārtraukt kādu aktīvistu futbola spēli, kur vienkopus bija pulcējušies vairāk nekā 20 vīru.

Pašvaldība aicina ikvienu ievērot sociālo distancēšanos un bez īpašas vajadzības neatrasties publiskās vietās.

Kopumā policija visā valstī sestdien veikusi 516 pārbaudes par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu. Konstatēti trīs gadījumi, kad nav ievēroti valstī noteiktās ārkārtējās situācijas ierobežojumi un aizliegumi.

Neievērojot ārkārtas situācijā noteiktos drošības pasākumus, Tu riskē ne tikai ar citu veselību, bet vari saņemt arī sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz naudas sodu:
fiziskām personām no 10 līdz 700 eiro
juridiskām personām no 140 līdz 2800 eiro
Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu
Redzi pārkāpumu - ziņo Valsts policijai 110!

Vēlreiz atgādinām par visiem drošības pasākumiem, kas mums katram ir jāievēro, lai kopīgiem spēkiem maksimāli ierobežotu vīrusa izplatīšanos:
paliec mājās, neapmeklē sabiedriskas vietas un nebrauc ar sabiedrisko transportu
pakalpojumus, konsultācijas un informāciju saņem attālināti
ievēro 2 metru attālumu no citām personām, lai izvairītos no inficēšanās
regulāri mazgā rokas ar ziepēm un ūdeni vismaz 20 sekundes
ar rokām nepieskaries sejas zonai (mutei, acīm vai degunam)

Atgādinām - iedzīvotājiem, kuri nesen atgriezušies Latvijā, vai kuriem ir bijusi saskarsme ar inficēto, obligāti jāievēro 14 dienu stingra pašizolācija mājās,

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ILGA

Paldies policijai,bet varetu valdiba pienemt daudz stingrakus ierobezojumus tiem,kuriem jaizolejas,diemzel,ari krietnus naudas sodus.Sastadit aktu,naudu policistu algu palielinasanai,tas buutu efektivi.Izskatas varbut pec nolincosanas,bet mums ir arkartas situacija.

pirms gada, 2020.03.23 11:45

Kriminālziņas