Policijā novembrī sākts 81 administratīvo pārkāpumu process par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu

Policijā (VP) novembrī sākts 81 administratīvo pārkāpumu process par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas, no 1.novembra līdz 8.novembrim par epidemioloģiskās drošības pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai neievērošanu sākti 70 administratīvo pārkāpuma procesi, no kuriem 25 procesi ir par pašizolācijas neievērošanu, vēsta LETA.

Tāpat sākti seši administratīvā pārkāpuma procesi par citu epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu - darba laika turpināšanu izklaides vietās pēc pusnakts.

Vēl 30 administratīvā pārkāpuma procesi sākti par elektroniskās anketas neaizpildīšanu informācijas sistēmā "covidpass.lv" un septiņi procesi par distancēšanās prasību neievērošanu un divi procesi par citiem gadījumiem.

Šajā laika posmā Valsts policija, ar mērķi konstatēt iespējamos pulcēšanās pārkāpumus, ir veikusi 1452 preventīvās pārbaudes, no kurām 796 pārbaudes veiktas sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Tāpat no 6.novembrī un 7.novembrī Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki veica 17 pārbaudes izklaides vietās, divās no tām tika konstatēti pārkāpumi.

Savukārt, pārbaudot personas, kuras pēdējo desmit dienu laikā ir ieceļojušas no ārzemēm un ievēro pašiziolāciju, Valsts policija ir veikusi 8 210 telefona zvanus, 836 izbraukumus un reaģējusi uz četriem izsaukumiem.

No 9.novembra līdz 6.decembrim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrākus drošības pasākumus. Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju šo divu dienu laikā ir veikusi 2 856 preventīvas pārbaudes, izteikti 222 preventīvi norādījumi, kā arī uzsākti 11 administratīvā pārkāpuma procesi.

Informācijas sistēmā covidpass.lv šobrīd ir reģstrējušās aptuveni aptuveni 19 000 personas, kurām, atgriežoties no tām valstīm ar augstu Covid-19 saslimstību, ir obligāti jāievēro pašizolācijas prasības. Tomēr šis skaitlis katru dienu mainās.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas