Policija Covid-19 slimniekam atkārtoti piemēro 2000 eiro sodu; vīrietim kopumā jāmaksā 4000 eiro 4

Valsts policija (VP) pirmdien atkārtoti piemērojusi 2000 eiro sodu kādam Covid-19 slimniekam par pašizolācijas neievērošanu, līdz ar to sodītajai personai par šādiem pārkāpumiem būs jāmaksā jau 4000 eiro, aģentūru LETA informēja VP.

Vakar policija ieradās kāda 1989.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, lai pārbaudītu, vai viņš ievēro stingru pašizolāciju, kas viņam noteikta pēc saslimšanas ar Covid-19, vēsta LETA.

Vīrietis policijas ierašanās brīdī neatradās dzīvesvietā, un atbrauca vien pēc brīža, sastopot likumsargus pie durvīm. Viņš paskaidroja, ka pametis dzīvesvietu ar automašīnu, lai uzpildītu degvielu.

Policisti vīrietim par šādu rīcību piemēroja maksimālo naudas sodu - 2000 eiro.

Lai arī Krimināllikums par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu paredz brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, vai naudas sodu, VP preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA skaidroja, ka ir jāiestājas nopietnām sekām, lai vērtētu personas kriminālatbildību tās darbību rezultātā .

Šajā gadījumā tādas netika konstatētas, turklāt Krimināllikums šajā gadījumā neparedz kriminālatbildību par atkārtotu pārkāpumu, skaidroja Gžibovska.

LETA jau ziņoja, ka minētā persona pēc saslimšanas ar Covid-19 jau iepriekš pārkāpusi stingras pašizolācijas noteikumus un devusies izbraukt ar automašīnu. 10.aprīlī policija par šādu pārkāpumu viņam arī piemēroja 2000 eiro naudas sodu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Liepaja

Kadel sadam cilvekam pie atkartota parkapuma momenta nepiesprieda brivibas atnemsanu???? Tad kapec likuma ir tads nosacijums, ja to nepiemero sada gadijuma pat pie atkartota parkapuma?

pirms gada, 2020.04.14 14:29

fhffhfh

Neviens neko nemaksās ? Nevajag muldēt Notīseie uz savu laimes zemi englandeneje un FSJO

pirms gada, 2020.04.14 17:08

!!!

Pašizolācijas vai tomēr karantīnas pārkāpums?? Lūdzu precizējiet. Katrā ziņu portālā citas ziņas.Pirms tam rakstīja "Par karantīnas neievērošanu pirmo reizi piemērots maksimālais naudas sods - 2000 eiro""

pirms gada, 2020.04.14 21:01

Kriminālziņas