Policija: "Cenšamies sniegt informāciju faktu līmenī par visiem dzērājšoferiem"

Kāds portāla lasītājs pastāsta, ka 7. marta vakarā pie spēļu zāles Kungu ielā Liepājā (pie gājēju pārejas ar Zivju ielu) tika apturēta automašīna "VW Passat" zilā krāsā.

"Pats izsaucu policiju, jo redzēju, ka šoferis bija alkohola reibumā pie stūres, un es negribētu, lai mani bērni būtu trāpījušies viņam ceļā. Redzēju, ka viņu noķēra, iesēdināja mašīnā, mašīna tur palika. Šodien izmalu visas ziņas, nekur par dzērājšoferi nav. Kā notiek informācijas sniegšana, kāda ir kārtība? Vai par dzērājšoferiem nav jāinformē obligāti? Kādreiz taču vārdu, uzvārdu pat publicēja," jautā lasītājs.

Kā komentē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga, "tik tiešām bija šāds gadījums  - 7. martā ap plkst.18.15, Liepājā, Kungu ielā, 1970. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu "VW Passat", būdams alkoholisko dzērienu ietekmē (2,4 promiles). Jā, agrāk bija tāda prakse, ka publicēja arī vārdus un uzvārdus, bet tas bija pēc tiesas sprieduma pasludināšanas un ne pēc policijas iniciatīvas. Šajā konkrētajā gadījumā sākotnējā informācijā nebija minēts  promiļu daudzums un tādēļ šī informācija netika izdota uzreiz. Pēc būtības mēs cenšamies sniegt informāciju faktu līmenī par visiem šāda veida gadījumiem".

Pievieno komentāru

Kriminālziņas