Policija: Būtu piesprādzējusies, meitene būtu dzīva

"Ne vadītājs, ne viņa pasažiere nebija piesprādzējušies. Ja būtu lietotas drošības jostas, meitene tagad būtu dzīva, jo transporta līdzekļa virsbūve nav saspiesta. Sliktākajā gadījumā pasažierei būtu lauzta kāja," portālam apliecina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Ingus Ukstiņš. Kā ziņots, vakar Nīcā notikušajā autoavārijā bojā gājusi 18 gadus veca jauniete.

Traģiskais negadījums noticis 20. maijā pulksten 20.10. Stūrējot spēkratu pa vietējās nozīmes ceļu no autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža, 1989. gadā dzimušais automašīnas “Ford Probe” vadītājs nav ticis galā ar vadību. Spēkrats nobraucis no ceļa braucamās daļas grāvī un apgāzies.

Vīrietis pēc negadījuma nogādāts Liepājas reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši galvas traumu, zina teikt I. Ukstiņš. Pasažiere – 1992. gadā dzimusi jauniete – gājusi bojā. I. Ukstiņš pastāstīja, ka jauniete brīdī, kad auto kūleņoja, izsviesta no mašīnas un spēkrats uzgāzies viņai virsū, meiteni saspiežot. Iepriekš ziņotais, ka meitene centusies pati izkāpt no mašīnas, neesot taisnība.

Policijā par traģisko negadījumu sākts  kriminālprocess pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas – par satiksmes noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīti smagi miesas bojājumi vai iestājusies nāve. Par to, vai vadītājs negadījuma brīdī nav bijis alkohola vai citu apreibinošu vielu reibumā, pagaidām ziņu nav – to noskaidros ekspertīzē, norāda I. Ukstiņš.

Viņš arī uzsver, ka notikušais ir viens no tiem gadījumiem, kad būtu bijis iespējams izvairīties no traģiskām sekām, ja vien braucēji būtu bijuši piesprādzējušies.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas