Policija brīdina par krāpniekiem, kuri piedāvā saņemt lielu mantojumu

Valsts policija (VP) brīdina sabiedrību par krāpniekiem, kuri, izmantojot e-pastus, piedāvā saņemt lielu mantojumu, aģentūru LETA informēja VP.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa norāda par aktuālu krāpšanas veidu ar e-pastu starpniecību, proti, noziedznieki nosūta potenciāliem upuriem, e-pasta vēstules, kurās informē, ka e-pasta saņēmēji ir mantojuši daudz naudas no personas, kas dzīvojusi ārvalstīs. Noziedznieki e-pasta vēstulē lūdz "mantinieku" pēc iespējas ātrāk atsaukties, lai saņemtu naudu.

Personām, kuras atsaukušās uz šādām vēstulēm, noziedznieki vēlāk lūdz izpildīt dažādas procedūras, piemēram, aizpildīt atsūtītas anketas, nosūtīt pases datus, bankas konta datus un tamlīdzīgi, kā arī veikt dažāda veida maksājumus, piemēram, izmaksas par advokāta pakalpojumiem, dažādu atļauju pirkšanu, dokumentu noformēšanu un tamlīdzīgi, lai personai it kā pēc iespējas ātrāk būtu iespēja saņemt mantojumu.

Upuriem piekrītot veikt maksājumus par viltus pakalpojumiem, noziedznieki nosūta arī rekvizītus naudas pārskaitījumu veikšanai. Pēc tam, kad nauda no cietušajiem jau ir saņemta, saziņa tiek pārtraukta un solītais mantojums, protams, netiek izmaksāts.

Periodiski krāpnieku stāstu arsenāls tiek papildināts ar jaunām izdomātām leģendām. Tāpēc, ja gadījumā e-pastā svešs cilvēks sola lielu mantojumu, dāvanu vai atlīdzību par kāda pakalpojuma starpniecību, visticamāk, tā ir krāpšana.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa aicina interneta lietotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem - īpaši jāuzmanās, par sevi sniedzot personisku informāciju.

Lietojot interneta resursus, ir regulāri jāveic standarta drošības pasākumi, piemēram, nevajag vērt vaļā e-pasta ziņojumus no nepazīstamiem sūtītājiem vai neatpazīstamus e-pasta pielikumus. Daudzi vīrusi ir pievienoti e-pasta ziņojumiem un izplatās, tiklīdz tiek atvērts e-pasta ziņojuma pielikums.

Tāpat ieteicams būt uzmanīgiem, pieslēdzoties nezināmiem atvērtiem bezvadu tīkliem, un atslēgties no tiem, kad darbs tiek beigts.

Tāpat policija iesaka periodiski nomainīt paroles un instalēt savā datorā pretvīrusu programmu, kā arī periodiski atjaunot to, izmantot ugunsmūri.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas