Policija atkārtoti lūdz atsaukties apkrāptos cilvēkus

Lai noķertu blēžus, ir vajadzīgs lielāks informācijas apjoms, apgalvo Valsts policijā un lūdz atsaukties krāpnieku upurus vai tos cilvēkus, kuriem šādi upuri ir zināmi.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde lūdz atsaukties cilvēkus, kuri saņēmuši aizdomīgus zvanus no it kā policijas darbiniekiem, kuri cenšas iegūt informāciju par viņu radiniekiem vai arī apgalvo, ka kāds no radiniekiem iekļuvis negadījumā un tādēļ nepieciešama samaksa.

Jau vairākiem liepājniekiem zvanījis kāds pagaidām nenoskaidrots vīrietis un paziņojis, ka viņu radinieki ir iesaistīti likumpārkāpumu izdarīšanā – radinieki it kā izraisījuši ceļu satiksmes negadījumu ar cietušajiem, un tādēļ nepieciešams samaksāt naudu. "Protams, šī informācija neatbilst patiesībai. Diemžēl viena cietusī persona, kāda sirmgalve, ir šķīrusies no paprāvas naudas summas – 2800 latiem, samaksājot tos viltvārdim," brīdina Valsts policijas pārstāve Jolanta Knīse.

Policijā uzsākts kriminālprocess par krāpšanu, notiek izmeklēšana. J. Knīse piebilst, ka lielākā daļa cietušo ir krievu valodā runājoši ļaudis.

Policijai šo blēžu noskaidrošanai nepieciešams pēc iespējas lielāks informācijas apjoms. Jebkādu derīgu informāciju var sniegt, zvanot pa tālruni 63404602, 63404502 vai 112 vai vēršoties tuvākajā policijas iestādē.

Policija atgādina, ka darbojas arī cita veida krāpnieki – vairāki Liepājnieki uz saviem mobilajiem tālruņiem saņēmuši īsziņas, ka laimējuši naudu. Taču, sazinoties ar attiecīgo mobilo sakaru operatoru, informācija neapstiprinās. Policija aicina būt vērīgiem un noskaidrot lietas apstākļus, lai nebūtu jāpiedzīvo materiāli zaudējumi.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas