Policija atgādina par telefonkrāpniekiem

Valsts policija atgādina, ka laiku pa laikam uzdarbojas krāpnieki, kas, piezvanot pa telefonu un uzdodoties par policijas darbiniekiem, mēģina izkrāpt naudu no cilvēkiem ar stāstu par it kā nelaimē iekļuvušiem viņu radiniekiem.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse stāsta: "Laiku pa laikam Latvijā, arī Kurzemē, sarosās ciniski krāpnieki, kuri zvana vecāka gadagājuma cilvēkiem, uzdodoties par policijas pārstāvjiem un informējot, ka radinieki iekļuvuši negadījumos. Lai "palīdzētu" radiniekiem izkļūt no "nepatikšanām", tiek pieprasīta konkrēta naudas summa. Viltvārži, piezvanot potenciālajiem upuriem, runā krievu valodā, saruna ir ilga, tās laikā tiek iegūts maksimāls daudzums informācijas, kura jau sarunas laikā tiek nodota trešajai personai. Tādējādi tiek iegūts laiks un liegta iespēja sazināties ar it kā cietušo tuvinieku."

J. Knīse lūdz šo informāciju īpaši nodot krievu valodā runājošiem vecākajiem tuviniekiem, ģimenes locekļiem, kaimiņiem. Viņa iesaka tūlīt pēc šāda zvana saņemšanas sazināties ar minēto tuvinieku un tuvāko policijas iecirkni, bet garās sarunās ar zvanītāju nekādā gadījumā neielaisties.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas