Policija arī brīvdienās pastiprināti uzraudzīs ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu ievērošanu

Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju arī maija brīvdienās turpinās strādāt pastiprinātā režīmā un pārbaudīs, vai iedzīvotāji ievēro fiziskās distancēšanās, pulcēšanās un citus ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Kopš valstī ir izsludināts ārkārtējais stāvoklis, visu šo laiku policija strādā pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu valdības lēmumu izpildi. Pastiprināta kontrole tiks veikta arī nedēļas nogalē, tostarp šodien un 4.maijā, vēsta LETA.

Policija atgādina, ka patlaban gan ārā, gan publiskās iekštelpās un koplietošanas telpās ir jāievēro divu metru distance. Neievērojot divu metru distanci, vienlaikus drīkst pulcēties tikai vienas mājsaimniecības locekļi, vecāki un to nepilngadīgie bērni un personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tāpat ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka ir aizliegts doties ciemos un rīkot jebkāda veida svinības un tikšanās ar radiniekiem, kaimiņiem un draugiem.

"Ja, piemēram, tiek rīkotas svinības, velobraucieni vai cita veida atpūta, kas pārkāpj noteiktos ierobežojumus, var nākties par to atbildēt likumā noteiktajā kārtībā," norāda policija.

Tāpat policija arī šajās dienās turpinās pārbaudīt, vai personas, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezušās no ārzemēm, ievēro pašiozlāciju, vai saslimušās personas ievēro stingru izolāciju, savukārt saslimušo kontaktpersonas - karantīnu.

Policija gan norāda, ka tās mērķis nav sodīt, taču pārkāpuma gadījumā var tikt lemts par naudas soda piemērošanu.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.


Pievieno komentāru

Kriminālziņas