Policija aicina sabiedrību ievērot drošības prasības un nepulcēties nesankcionētās akcijās

Valsts policija aicina sabiedrību nedēļas nogalē ievērot drošības prasības un nepulcēties nesankcionētās akcijās.

Neminot konkrētas organizācijas un personas, Valsts policija paziņoja, ka saskaņā ar likumsargu rīcībā esošo informāciju arī šajā nedēļas nogalē personas, kurām aizliegts rīkot sapulces, iespējams, plāno tās organizēt nesankcionēti. Šāda apzināta rīcība ir kategoriski neatbalstāma, norāda policisti, vēsta LETA.

Policija ir par to informēta un seko līdzi gan internetā paustajai informācijai, gan notikumiem brīvdienās.

Valsts policijas primārais mērķis esot nodrošināt sabiedrisko kārtību, nepieļaujot provokācijas. Ja nedēļas nogalē tiks konstatēti pārkāpumi, identificējot personas, tiks uzsākti procesi par pārkāpumiem un pienāksies sods.

Policija aicina ikvienu ievērot noteiktās drošības prasības, tostarp, nepulcēties un lietot sejas un mutes aizsegus, kā arī neļauties provokācijām, kā arī rūpīgi izvērtēt situāciju un riskus, vai tiešām ir jāiesaistās šādās aizliegtās aktivitātēs.

Sods par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu fiziskām personām ir līdz 2000 eiro, bet juridiskām līdz 5000. Tāpat par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu var būt paredzēta arī kriminālatbildība.

Jau ziņots, ka Administratīvā rajona tiesa piektdien aizliegusi šodien biedrībai "Sabiedriskie Satversmes sargi" rīkot piketu Valkā, pamatojot to ar citu cilvēku tiesībām uz veselību.

Tāpat viltus ziņu lietā apcietinātā aktīvista Valentīna Jeremejeva vadītā organizācija "Tautas varas fronte" patlaban tiesā nav pārsūdzējusi Rīgas domes lēmumu par liegumu svētdien rīkot pasākumu pret Covid-19 ierobežojumiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas