Pludmales festivāls dod vielu pārdomām

Valsts policija turpina saņemt sūdzības par pludmales festivāla laikā notikušiem negadījumiem – kāds atjēdzies, ka pasākuma laikā palicis bez somas, vēl kāds cits sūdzas, ka guvis miesas bojājumus. Likumsargi turpina lietu izmeklēšanu, taču, izvērtējot pasākuma norisi, izdarīti vairāki būtiski secinājumi.

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes (KRP) priekšnieks Normunds Grūbis informē, ka nākamajā gadā, ja tiks rīkots tāds vai līdzīgs liela mēroga pasākums, noteikti jādomā par vietu, kur izvietot pārlieku piedzērušos apmeklētājus. “Iespējams, pasākuma teritorijā nepieciešama atsevišķa šim mērķim paredzēta telts, kur izvietot reibumā esošās personas, kad atskurbtuvē vairs vietu nav.”

Kā otru būtisku trūkumu liela mēroga pasākumā viņš nosauc nepietiekamo apgaismojumu. “Apgaismojums nepieciešams arī ārpus pasākuma teritorijas žoga. Pēdējā dienā pārliecinājos, ka šogad tur bija tumšs.”

Savukārt kā plusu viņš min to, ka jau padomāts par mediķu un narkologu klātbūtni pasākuma norises vietā, lai speciālisti nav jāsauc katrā gadījumā atsevišķi.

Kopumā N. Grūbis vērtē, ka operatīvajiem dienestiem, arī policijai, darba bijis ļoti daudz. “Kā katru gadu, bija gan piekautie, gan apzagtie. Kārtības nodrošinātājiem slodze bija nopietna, jo darba apjoms bija ļoti liels,” rezumē VP KRP priekšnieks un piebilst, ka festivāla pirmajā dienā kārtības un drošības nodrošināšanā talkā nākuši arī kolēģi no Saldus.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas