Pirms trim gadiem Liepājā pazudušā un nosalušā piecgadnieka mātei piemēro piespiedu darbu

Kurzemes tiesas apgabala prokuratūra piemērojusi piespiedu darbu vienā no krimināllietām par 2017.gadā pie Liepājas pazudušo un vēlāk nosalušu atrasto piecgadnieku Ivanu Berladinu, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūra pieņēmusi priekšrakstu par sodu un bērna mātei piemērojusi 140 stundas piespiedu darba un probācijas uzraudzību uz vienu gadu, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Kriminālprocesa likumā teikts, ka prokurors var pieņemt priekšrakstu par sodu, ņemot vērā izdarītā noziedzīga nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, personu raksturojošus datus un citus lietas apstākļus. Prokurors priekšrakstu par sodu noformē, ja apsūdzētais savu vainu atzinis.

Jau ziņots, ka prokuratūra šogad jūnijā bērna tuviniecei uzrādīja apsūdzību pēc Krimināllikuma 174.panta otrās daļas. Prokuratūrā un Valsts policijā (VP) apsūdzētās radniecības pakāpi joprojām neatklāj.

Apsūdzētajai, kurai bija pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību, ar netiešu nodomu cietsirdīgi apgājās ar mazgadīgo, nodarot psihiskas ciešanas, skaidroja prokuratūrā.

Prokuratūrā norādīja, ka pienākums rūpēties par bērnu un viņa drošību ir ietverts arī Bērnu tiesību aizsardzības likumā.

Apsūdzētā savu vainu inkriminētajās darbībās pilnībā atzinusi un nožēlojusi izdarīto.

Krimināllikums par minēto noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas