Pieciem no sešiem par divu meiteņu izvarošanu aizturētajiem jauniešiem piemēro apcietinājumu 1

Pieciem no sešiem par divu meiteņu, tostarp vienas nepilngadīgas, izvarošanu aizturētajiem jauniešiem kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, portālam apstiprina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse. Vienam no sešiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, taču J. Knīse nevarēja pateikt, kāds tieši.

J. Knīse norādīja, ka viņas rīcībā pašlaik nav informācijas, vai jaunieši jau iepriekš nonākuši konfliktā ar likumu.

Kā ziņots, naktī uz svētdienu, 24. oktobrī, policija reida laikā pieķērusi vairākus puišus, kas veikuši netiklas darbības ar divām jaunietēm, viena no kurām bijusi nepilngadīga. Izvarošana notikusi kādā Lāčplēša ielas namā Liepājā. Varmāku vecums ir no 18 līdz 23 gadiem.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību, vēsta aģentūra BNS. Ja jauniešus apsūdzēs par izvarošanu personu grupā, kā arī nepilngadīgās izvarošanu, viņiem draud cietumsods no 5 līdz 15 gadiem.

Jaunieši aizturēti, kad saņemts izsaukums no nama kaimiņiem par to, ka vienā no dzīvokļiem dzirdami meiteņu kliedzieni. Varmākas policisti notvēruši izvarošanas brīdī. Policisti ieraudzījuši, ka gultā gulējusi un kliegusi kaila meitene, kuru viens puisis turējis, otrs skatījies, bet trešais ar viņu veicis netiklas darbības, atsaucoties uz laikrakstu "Kurzemes Vārds", raksta BNS. Vēlāk cietusī šoka stāvoklī atzinusi, ka netiklas darbības ar viņu paguvuši veikt visi trīs jaunieši.

Blakus istabā aizturēts vēl viens jaunietis, kurš izvarojis 16 gadu vecu pusaudzi. Kompānijā tonakt pavisam izklaidējušies desmit jaunieši, taču aizdomās par netiklu darbību veikšanu aizturēti seši.

Šis šomēnes nav vienīgais izvarošanas gadījums Liepājā. Naktī no 16. uz 17. oktobri pagalmā Stūrmaņa ielā, netālu no mūzikas kluba "Fontaine Palace", atrasta nežēlīgi piekauta un izvarota 22 gadus veca sieviete. Droši, bet neoficiāli avoti portālam vēstī, ka uzbrucējs ir jau zināms un aizturēts, taču J. Knīse to aģentūrai BNS noliegusi. 

Policija sākusi kriminālprocesu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

xyz

Islama Šariāta likumus pēc iespējas ātrāk ieviest Latvijā; tas ir vienīgais risinājums. Sodīt sievietes, nevis vīriešus.

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 01:10

Kriminālziņas