Par vairākām zādzībām un mantas bojāšanu Grobiņas un Durbes novadā aiztur divus nepilngadīgus jauniešus

Par augusta beigās pastrādātām zādzībām un mantas bojāšanu Kurzemē aizturēti divi nepilngadīgi jaunieši, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Augusta beigās VP Liepājas iecirknī tika saņemta informācija, ka Grobiņā ir nozagta automašīna "Volkswagen". Policijas amatpersonas automašīnu atrada tajā pašā dienā un uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja divus nepilngadīgus jauniešus, kuri jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Turpinot izmeklēšanu sāktajos kriminālprocesos, iegūti pierādījumi jauniešu saistībai ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem augusta beigās - mantas bojāšanu, proti garāžas uzlaušanu, divu velosipēdu zādzībām un kvadricikla zādzības mēģinājumu Cimdeniekos, navigācijas iekārtas zādzību no kādas automašīnas salona Cimdeniekos, sabojājot automašīnas slēdzeni un izsitot automašīnas stiklu, kā arī automagnetolas zādzības mēģinājumu no automašīnas salona Durbes novadā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka jaunieši automašīnas zādzības nolūkos devušies uz Grobiņu, taču nosacījums bija meklēt tieši tādu automašīnu, kura nav aizslēgta. Lai līdz Grobiņai tiktu, viņi Cimdeniekos mēģināja iedarbināt no garāžas izstumto kvadriciklu, bet, kad tas neizdevās, turpat no mājas kāpņutelpas nozaga divus velosipēdus un devās uz Grobiņu, kur arī atrada neaizslēgtu automašīnu, kurā bez problēmām varēja iekļūt. Arī ar iedarbināšanu jauniešiem problēmu nebija, jo atslēgas jau bija transportlīdzeklī, tāpēc VP atkārtoti aicina iedzīvotājus sargāt savus īpašumus un slēgt automašīnu durvis, neatstāt atvērtus logus un atslēgas neatstāt automašīnas salonā.

Vienam no jauniešiem uz izmeklēšanas laiku ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, taču otram - apcietinājums.

Saskaņā ar Krimināllikumu par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, kā arī par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt par zādzību nelielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

VP Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu sāktajos kriminālprocesos.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas