Par narkotiku realizāciju un glabāšanu Liepājā aiztur vairākas personas

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes (VP KRP) Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas (ONNEJAN) darbinieki septembra un oktobra mēnešos uzsāka vairākus kriminālprocesus, kuru ietvaros, veicot virkni izmeklēšanas darbību, sankcionētu kratīšanu laikā izņēma narkotiskās vielas. Par narkotisko vielu realizāciju un glabāšanu Liepājā policisti aizturēja vairākas personas. Par to portālu informēja VP KRP speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Signe Šteinberga.

Policija stāsta, ka 25.septembrī uz aizdomu pamata par narkotisko vielu realizāciju personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās policijas darbinieki aizturēja divas personas – 1981.  gadā  dzimušu vīrieti un 1965. gadā dzimušu sievieti. Kriminālprocesa ietvaros tika izņemti 0,3g baltas krāsas pulverveida vielas, kas satur narkotikas.  Abām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Savukārt 7.oktobrī arī uz aizdomu pamata par narkotisko vielu realizāciju un glabāšanu realizācijas nolūkā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās aizturēja divas personas  - 1996. gadā  dzimušu vīrieti un 1962. gadā dzimušu sievieti. Kriminālprocesa ietvaros izņemti 7 grami augu maisījuma, kas satur narkotiskas vielas. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet sievietei ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Savukārt 16.oktobrī aizdomās par tāda paša noziedzīga nodarījuma veikšanu aizturēja divas personas – 1986. gadā dzimušu sievieti un 1980. gadā dzimušu vīrieti. Kriminālprocesa ietvaros izņemti 37 grami augu maisījuma, kas satur narkotiskās vielas. Abām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Vēl oktobra mēnesī arī par narkotisko vielu nelegālu apriti policijas darbinieki aizturēja 1996. gadā dzimušu jaunieti. Tika izņemts augu maisījums 0,5g, kas satur narkotiskās vielas. Personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

S. Šteinberga pavēstīja, ka patlaban minētajos kriminālprocesos turpinās pirmstiesas izmeklēšana.  Par iepriekš minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem Krimināllikumā paredzēta atbildība, sākot ar  piespiedu darbu, naudas sodu un probācijas uzraudzību,  īslaicīgu brīvības atņemšanu, līdz pat brīvības atņemšanai uz laiku līdz  8 un 10 gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas