Papildināts: Nīcā sprādzienā cieš mājas iedzīvotāji

18. februārī Nīcā, Skolas ielā notika ugunsnelaime – izcēlās ugunsgrēks, kura iespējamais iemesls ir gāzes noplūde no gāzes balona, informē Nīcas novada pašvaldība. Vienas ģimenes diviem cietušajiem sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība, un viņi atrodas mediķu aprūpē. Bērni uzturas pie radiem.
Pārējiem īrniekiem pašvaldība piedāvāja pārnakšņošanas iespējas, ko izmantoja viena ģimene, pārējie šobrīd uzturas pie tuviniekiem. Dzīvoklis, kurā notika sprādziens, ir izdedzis, izgruvusi siena uz kaimiņu dzīvokli un cietusi ēkas fasāde.

Lai risinātu palīdzību cietušajiem, darbojas Ārkārtas situāciju komisija. Daudzdzīvokļu ēka ir apdrošināta, tas ir pašvaldības īpašums. Komunālā pārvalde organizē ekspertu piesaisti un ēkas atjaunošanas darbus. Tie prasīs ilgāku laiku, tādēļ tiek organizētas papildus izmitināšanas iespējas, veļas mazgāšana, nepieciešamo ikdienas preču un inventāra sagāde. Tiek piedāvāta arī psihologa palīdzība, norāda Nīcas novada pašvaldībā.

Nīcas novada pašvaldība informē, ka sprādzienā cietušās mājas, Skolas ielas 1, iedzīvotāji pasta sūtījumus var saņemt pastā. Ēkas ieejas durvis ir slēgtas.

Tāpat šobrīd pašvaldībā tiek risināts jautājums par būvekspertīzes veikšanu ēkai un būvdarbu izmaksām. Balstoties uz ekspertīzi, tiks izstrādāts ēkas atjaunošanas būvprojekts.
Pašvaldībā arī norādīja, ka īrniekiem ir atrastas pagaidu uzturēšanās vietas, palīdzot aizvest nepieciešamo iedzīvi, bet divu visvairāk cietušo dzīvokļu īrniekiem ir nodrošināta iespēja bez maksas izmantot pašvaldības sadzīves pakalpojumu punkta iespējas.Sociālā dienesta darbinieces apzina nelaimē visvairāk cietušo vajadzības. Aktīvi iesaistās novada iedzīvotāji, piedāvājot dažāda veida palīdzību, teikts pašvaldības mājaslapā.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas