Palielinātais sods neaptur dzērājšoferus 1

Divreiz lielākie sodi par braukšanu reibumā, kas stājās spēkā tieši Līgo dienā, nav atturējuši autobraucējus no sēšanās pie stūres skurbulī. Līgo svētkos Latvijā aizturēti 72 dzērājšoferi, bet Jāņos – 124. Liepājas pusē ļoti daudz pārkāpumu nav.

Līgo naktī policija Latvijā pieķērusi 64 šoferus, kas automašīnu vadījuši alkohola reibumā, kā arī astoņus autovadītājus, kas pie stūres bija sēdušies pēc narkotiku lietošanas. Savukārt Jāņu dienā pie stūres reibumā aizturēti 124 cilvēki.

Tas ir liels skaits un pārsteidzis pat policiju, atzinis Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš: “Tik lielu dzērājšoferu skaitu tiešām nebijām gaidījuši. Pēc pieredzes Jāņu dienā vienmēr ir bijis vairāk, bet, ka būs tik daudz, nebiju domājis.”

Liepājas pusē šoferīši uzvedušies salīdzinoši apzinīgi, pastāstīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Ingus Ukstiņš. Līgo dienā reibumā pie stūres nav pieķerts neviens autobraucējs, bet Jāņos aizturēti četri dzērājšoferi.

Ir vēl kāda laba ziņa – abas svētku dienas aizvadītas bez smagiem satiksmes negadījumiem un nav bijis arī bojā gājušo. Pēc I. Ukstiņa stāstītā pirmais satiksmes negadījums Kurzemes pusē noticis naktī uz 25. jūniju. Priekulē automašīnas “Audi 90” vadītājs izraisījis avāriju, bēgot no policijas – spēkrats apmetis kūleni. Cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Jau ziņots, ka pastiprinātā režīmā policijas darbinieki turpinās strādāt līdz pirmdienai, īpašu uzmanību pievēršot lauku ceļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

zt

Savāds virsraksts- sods jau neaptur,bet ceļu policija vai kāds šķērlis uz ceļa.

pirms 10 gadiem, 2010.06.25 22:25

Kriminālziņas