Pabeigtas gandrīz visas pārbaudes saistībā ar narkotisko vielu apriti festivāla "Baltic Beach Party" laikā

Pēc šāgada jūlijā notikušā pludmales festivāla "Baltic Beach Party" festivāla policijā tika uzsākti vairāki kriminālprocesi saistībā ar narkotisko un psihotropo vielu neatļautu apriti. Gandrīz visos kriminālprocesos šobrīd jau ir pieņemti lēmumi, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Pieci kriminālprocesi ir izbeigti un uzsāktas administratīvās lietvedības pēc LAPK 46. panta (Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī vielu, kas var tikt izmantotas narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgai izgatavošanai (prekursoru), neatļauta iegādāšanās vai glabāšana nelielā apmērā vai narkotisko un psihotropo vielu lietošana bez ārsta nozīmējuma), jo no ekspertīzes slēdziena redzams, ka narkotisko vielu daudzums ir nepietiekams, lai par minēto nodarījumu sauktu pie kriminālatbildības. Divi kriminālprocesi izbeigti, jo ekspertīzēs konstatēts, ka izņemtās vielas nesatur narkotikas.

Vienā no kriminālprocesiem nepieciešama sarežģītāka ekspertīze izņemtās vielas sastāva noteikšanai, izmeklēšana turpinās.

11 krimināllietas ir nodotas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Tieši pēc KL 253. panta 1. daļas  – par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu apriti – pludmales pasākuma laikā tika uzsākti 19 kriminālprocesi. Pie aizturētajām personām tika atrasti un izņemti gandrīz desmit grami marihuānas, 27 narkotikas saturošas tabletes, nedaudz vairāk par gramu metamfetamīna un nepilni trīs grami mefedrona.

17 personām veiktas ekspertīzes narkotisko vai psihotropo vielu ietekmes noteikšanai. Tajās vēl nav pieņemts gala lēmums.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas