Notver iespējamos transformatoru apzadzējus

Valsts policija aizturējusi vienu sievieti un četrus vīriešus, par kuriem pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka viņi apzaguši transformatorus visā Kurzemē, informē Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze. Krāsainais metāls zagts Saldus, Kuldīgas, Grobiņas, Talsu un Tukuma novadā.


Februārī VP Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par zādzību no „Latvenergo” piederoša transformatora Saldus novada Kursīšu pagastā.

No šā gada februāra līdz martam tika konstatēti vēl astoņi tādi paši gadījumi. No transformatoriem tika demontētas dažādas kapara detaļas ar mērķi tās realizēt, nododot metālu uzpircējiem.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanas darbības, analizējot informāciju un izmantojot iegūtos pierādījumus, 9. aprīlī tika aizturētas aizdomās turamās personas: 1986.un 1963., 1979., 1946. gadā dzimuši vīrieši, kuriem piemērots apcietinājums, kā arī 1981. gadā dzimusi sieviete.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka šo personu grupa dažādos virknējumos  izdarījusi vairākas  šādas zādzības ilgākā laika posmā dažādās Latvijas vietās – sešos Saldus novada pagastos, Liepājas novada Grobiņā, Kuldīgas novada Skrundā un Laidu pagastā, kā arī Talsu un Tukuma novados. Kopā 17 epizodes.

Izmeklēšana turpinās.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas