Nedēļas nogalē ļoti daudz ceļu satiksmes negadījumu; policija atgādina: par notikuma vietas pamešanu autovadītājs riskē pat ar palikšanu bez tiesībām

Nedēļas nogalē reģistrēts ļoti daudz ceļu satiksmes negadījumu, kuros vainojama nevērība pret laikapstākļiem un slidenajām, kā arī neizbraucamajām ielām un sētām. Teju visas sadursmes notikušas Liepājā, un policijas rīcībā ir informācija, ka sekas ir tikai sabojāti spēkrati. Vienas sadursmes rezultātā, kas notikusi Grobiņas novadā, cietusi autovadītāja un pasažieris.

Svētdien, 21. februārī, pulksten 16 1964. gadā dzimis vīrietis, braucot ar "Audi A6" pa ceļu Gavieze-Gaviezes stacija Grobiņas novadā, 3. kilometrā uzbrauca tajā pašā virzienā braucošajam auto "Opel Vectra", kura bija apstājusies, iestriegot sniegā.  

Automašīna "Opel Vectra" vadītāja bija 1990. gadā dzimusi sieviete, abi autovadītāji noformējuši saskaņoto paziņojumu. Taču pulksten 19.30 "Opel" vadītāja un 1988. gadā dzimušais pasažieris vērsušies Liepājas reģionālajā slimnīcā. Vīrietim konstatēts smadzeņu satricinājums un galvas sasitumi.

Tālāk minētie ceļu satiksmes negadījumi notikuši Liepājā.

19. februārī ap pulksten 13.50 pagaidām nenoskaidrots vadītājs Cukura ielā, braucot virzienā no Pulvera uz Brīvības ielu un šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi, sabojājis aizsargbarjeru.

Pulksten 17.05 Dzērves ielā, stāvvietā pie Dzērves ielas 15. nama, pagaidām nenoskaidrots šoferis, vadot automašīnu atpakaļgaitā, nav pārliecinājies par sava manevra drošību un uzbraucis stāvošai "Citroen C4".

Pulksten 18 1964. gadā dzimis šoferis, ar "Opel Omega" braucot atpakaļgaitā pie Dzērves ielas 17. nama, nebija izvēlējies drošu intervālu un izraisījis sadursmi ar pretim stāvošo "Hyundai Sonata", kuru vadītājs bija apturējis, jo braucamo daļu klājusi sniega kārta un bija sarežģīti izmainīties.

Sestdien, 20. februārī, pulksten 21.50 1983. gadā dzimis šoferis, braucot ar "BMW 323" pa Dunikas ielu, neņēma vērā distanci un slideno ceļu, un uzbrauca priekšā stāvošajam auto "Mazda 323".

Svētdien, 21. februārī, pulksten 16.15 1966. gadā dzimis šoferis, vadot "Audi 100 Avant" pa Pāvilostas ielu virzienā no Laboratorijas uz Spīdolas ielas pusi, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, netika galā ar spēkrata vadību un iebrauca Spīdolas ielas 37. nama žogā.

Pulkste n 19.30 1986. gadā dzimusi sieviete pa Kuršu ielu virzienā no Salmu ielas stūrēja "Audi A3", taču nebija izvēlējusies drošu braukšanas ātrumu, tāpēc netika galā ar auto vadību un iebrauca pretējā joslā – notika sadursme ar pretim braucošo "MB Sprinter 208".

Kā uzsver policijā, lielākā daļa nopietnāku un maznozīmīgāku ceļu satiksmes negadījumu notikuši laika un brauktuves apstākļu dēļ – spēkratus gan neparedzēti ir jāaptur, gan grūti ir samainīties, netiek ievērota ne droša distance, ne intervāls, nav izvēlēts atbilstošs ātrums u.tml.

Fiksēti arī vairāki gadījumi, kad apskādēti stāvēšanai novietoti spēkrati, taču vainīgie spēkratu vadītāji notikuma vietas atstājuši.

Policija atgādina, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu paredzēts sods: velosipēda un mopēda vadītājiem – no pieciem līdz 40 latiem, citu transportlīdzekļu vadītājiem – no 50 līdz 500 latiem un autovadīšanas tiesību atņemšana uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem.

"Vadītāji nereti pēc aizturēšanas aizbildinās, ka nav sadursmi pamanījuši, taču bieži spēkratu bojājumi rāda pretējo. Protams, policija secinājusi, ka notikuma vietu atstāj arī vadītāji, kuriem nav vadītāja apliecības vai kuri notikuma brīdī ir bijuši alkohola reibumā," klāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

2009. gada 12 mēnešos ceļu satiksmes negadījumu vietas atstājis 171 vadītājs, no tiem atklāti ir 128. 2008. gadā notikuma vietu pametuši 204 satiksmes negadījumu izraisītāji, policija uz pēdām tikusi 174 no tiem.

J. Knīse piebilst, ka aizvadītajā nedēļas nogalē visā Kurzemes reģionā pie stūres alkohola reibumā sēdušies deviņi autobraucēji.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas