Narkologs Strazdiņš: atrašanās 5,14 promiļu reibumā krietni pārsniedz par letāli bīstamu uzskatīto slieksni

Pagājušās nedēļas nogalē Rožupes pagastā aizturētā šofera atrašanās 5,14 promiļu reibumā jau krietni pārsniedz to robežu, ko medicīniski uzskata par letāli bīstamu cilvēkam.

Saeimas deputāts un narkologs Jānis Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienība) aģentūrai BNS pastāstīja, ka par nāvējoši bīstamu slieksni jau uzskata aptuveni četru promiļu reibumu.

Vienlaikus pieredzējušais ārsts gan minēja vairākus apsvērumus, kas varētu ietekmēt šos rādījumus. Viņš pieļāva, ka vīrietis ļoti īsi pirms tikšanās ar kārtībsargiem iedzēris un nepaspējis ar kaut kādu citu dzērienu vismaz izskalot muti.

"Tas, kas paliek mutes dobumā, jau arī, iespējams, ietekmē šo rādītāju, lai arī asinīs vēl nav," pieļāva Strazdiņš.

Kā otru aspektu tik liela reibuma iespējamībai un vīrieša nekrišanai uzreiz bezsamaņā narkologs minēja jau, iespējams, ilggadēju alkoholisma pieredzi.

"Ja ir smags alkoholisms, laika gaitā var izveidoties arī augsta alkohola panesamība jeb tā sauktā tolerance," zināja teikt ārsts, norādot, ka esot pat tādi gadījumi, kad cilvēks varot izdzert līdz trim litriem degvīna dienā.

"Tur jau aknas aizņem pusi vēdera dobuma," izmaiņas cilvēka ķermenī līdz ar alkoholismu raksturoja narkologs.

Līdz ar šiem aspektiem iespējama arī situācija, ka neatkarīgi no par nāvējošu uzskatāmā reibuma cilvēks joprojām, lai arī neadekvāti, bet reaģē un ārējiem kairinājumiem.

"Kamēr vien nav iestājusies narkoze, tā arī varētu būt," teica Strazdiņš, paskaidrojot, ka no alkohola daudzuma pēc smaga reibuma var sekot bezsamaņa, koma un tad - jau nāve.

Uz jautājumu par iespējamām halucinācijām Strazdiņš bija noraidošs - viņš paskaidroja, ka alkohols tikai dod reibumu, līdz cilvēks iemieg vai krīt bezsamaņā.

Policija pagājušās nedēļas nogalē Līvānu novada Rožupes pagastā aizturējusi kādu vīrieti, kurš automašīnu vadījis 5,14 promiļu reibumā.

Aizturētais, kāds 1957.gadā dzimis vīrietis, pārvietojies ar automašīnu "Volkswagen", un policija viņu bija laicīgi pamanījusi, tādējādi pārtraucot bīstamo braucienu.

Vaininiekam par auto vadīšanu pamatīgā kunga dūšā draud naudas sods no 800 līdz 1000 latu, uz laiku līdz pat četriem gadiem būs jāšķiras no autovadītāja apliecības, būs jāizcieš arī no desmit līdz 15 diennaktīm ilgs administratīvais arests.

Lai pārdzērušā vīrieša braucienu apturētu, policijai daudz piepūles nav bijis jāvelta, jo viņš sapratis likumsargu doto uzdevumu apstāties.

Ziņots arī, ka ir bijuši atsevišķi reti gadījumi, kad konstatēts pat vēl lielāks reibums - 2003.gadā no Rīgas autoostas slimnīcā tika nogādāts gados vecāks vīrs, kura organismā mediķi konstatēja 7,22 promiles alkohola.

Katastrofu medicīnas centra vadītājs Mārtiņš Šics šo gadījumu raksturoja, sakot, ka šāda dzēruma pakāpe "ir Ginesa rekorda cienīga".

Pievieno komentāru

Kriminālziņas