Nākamnedēļ tiesa apelācijas kārtībā skatīs lietu par grupveida izvarošanu Liepājā

Trešdien, 23.janvārī, plkst.10 Augstākajā tiesā (AT) apelācijas kārtībā plānots sākt izskatīt krimināllietu, kurā saistībā ar grupveida izvarošanu Liepājā apsūdzēti Māris Grīnvalds un Zigurds Komarovs.

Izskatot šo lietu pirmajā instancē, Kurzemes apgabaltiesa pērn 19.martā Grīnvaldu atzina par vainīgu izvarošanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, nosakot viņam arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Turpretim izvarošanas atbalstīšanā apsūdzēto Komarovu apgabaltiesa atzina par nevainīgu un attaisnoja.

Tomēr vēlāk Grīnvalds un viņa aizstāvis minēto spriedumu pārsūdzēja. Apelācijas protestu iesniedza arī Liepājas prokuratūra. Līdz ar to lieta nonāca AT, kas nākamnedēļ aiz slēgtām durvīm sāks tās izskatīšanu apelācijas kārtībā, aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Kā ziņots, saistībā ar šo pašu izvarošanas gadījumu prokuratūra sauca pie kriminālatbildības vēl trīs vīriešus - Rolandu Ostvaldu, Mārtiņu Lapiņu un Raiti Pudulu -, taču apsūdzības pret viņiem tika izdalītas atsevišķā tiesvedībā, jo apsūdzētie pazuda un viņus nācās izsludināt meklēšanā.

Kādā 2010.gada rudens naktī dzīvoklī Liepājā vairāki jaunieši tika aizturēti pēc tam, kad bija izvarojuši 1992. un 1994.gadā dzimušas meitenes.

Policija saistībā ar notikušo sāka kriminālprocesu, bet prokuratūra vēlāk uzrādīja apsūdzības pieciem jauniem vīriešiem. Apsūdzēto vidū ir agrāk četras reizes sodīts 1988.gadā dzimis vīrietis, trīs 1990.gadā dzimuši vīrieši un viens 1991.gadā dzimis vīrietis, kurš prokuratūras ieskatā atbalstījis izvarošanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas