Maija brīvdienās autobraucēji uzvedušies apmierinoši

Aizvadītās brīvās dienas satiksmē bijušas mierīgas, bez nopietniem starpgadījumiem, atzīst Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Ingus Ukstiņš. Arī dzērājšoferi bijuši salīdzinoši rāmi.

Reģistrēti divi negadījumi, kuros cietuši gājēji. Viens no tiem 30. aprīlī ap pusdienlaiku noticis Liepājā. 1972. gadā dzimis šoferis, veicot atpakaļgaitas manevru ar automašīnu “Dacia Logan”, pagalmā uzbraucis 1931. gadā dzimušai gājējai. Cietusī nogādāta Liepājas reģionālajā slimnīcā (LRS) ar labās kājas ceļgala sasitumu. Pēc pirmās palīdzības saņemšanas sirmgalve ārstējas ambulatori. Savukārt 4. maijā ap pusdienlaiku gājējs cietis Brīvības ielā Vaiņodē. 1991. gadā dzimis vadītājs stūrējis atpakaļgaitā automašīnu “Audi A4” un uzbraucis 1923. gadā dzimušam gājējam. Vīrietis nogādāts Priekules slimnīcā.

1. maijā Liepājā vairākas sadursmes izraisījuši neuzmanīgi braucēji. 1935. gadā dzimis automašīnas “VW Golf” vadītājs Vaiņodes un Klaipēdas ielas krustojumā nav devis ceļu automašīnai “Opel”. Tajā pašā krustojumā šajā dienā sadursmi izraisījusi arī 1978. gadā dzimusi “Audi A6” vadītāja. Viņa nav devusi ceļu pretim braucošai automašīnai “Mazda 626”. Cietušo, par laimi, nav.

Arī reibumā braukušo nav bijis daudz. 2. maijā agri no rīta apstādināts kāds 1977. gadā dzimis vīrietis, kurš nepārliecinoši vadījis automašīnu “Mazda”. No alkohola pārbaudes ar alkometru vīrietis atteicies, tādēļ nogādāts LRS ekspertīzes veikšanai. 

Kopumā no 30. aprīļa līdz 4. maijam Liepājā un rajonā notikuši 10 satiksmes negadījumi, divos no tiem cietuši cilvēki. Ceļu policisti kopumā sastādījuši 90 pārkāpuma protokolus, no kuriem divus – par transporta līdzekļa stūrēšanu reibumā, 47 – par ātruma pārsniegšanu.

I. Ukstiņš uzskata, ka četrās brīvajās dienās, kad satiksmes plūsma bija daudz intensīvāka, vadītāji braukuši saprātīgāk tādēļ, ka kļuvuši apdomīgāki: “Iespējams arī, ka baidās no soda. Kaut patiesībā negadījumu ziņā situācija nav spīdoša, jo desmit negadījumu nav maz.“

Pievieno komentāru

Kriminālziņas