Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā, Vērgalē un Nīcā policija soda pārdevējas

13. septembrī Valsts policijas darbinieki veica profilaktisko reidu Liepājas novada teritorijā, lai kontrolētu, vai nepilngadīgām  personām tirdzniecības vietās netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, enerģijas dzērieni un tabakas izstrādājumi.

Reida laikā, veicot kontrolpirkumu,  pārbaudītas kopumā 57 tirdzniecības vietas, no tām pārkāpumi konstatēti 3, ziņo policija.

Nīcas pagasta veikalā pārdevēja pārdeva tabakas izstrādājumus nepilngadīgai personai, bet Liepājā, Grīzupes ielā, pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva enerģijas dzērienu. Savukārt Pāvilostas novada Vērgales pagastā pārdevēja nepilngadīgai personai pārdeva pudeli alkoholiska dzēriena.

Visos minētajos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

Reida laikā 4 nepilngadīgām personām noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par smēķēšanu.

Pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Policija aicina pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Policija arī turpmāk pievērsīs uzmanību tirdzniecības vietām, lai  pārliecinātos, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot cigaretes, enerģijas dzērienus un alkoholiskos dzērienus nepilngadīgām personām, tāpat uzmanība tiks pievērsta izglītības iestādēm un to apkārtnei, kā arī izklaides vietām, kur pulcējas daudz jauniešu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas