Liepājā un Pāvilostas novadā brauc alkohola reibumā

25. septembrī ap pulksten 13.40 Liepājā, Bernātu ielā 1979.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volkswagen”, būdams 1,58 promiļu reibumā. Savukārt 26. septembrī ap pulksten 0.40 Pāvilostas novadā, Sakas pagastā 2000.gadā dzimis jaunietis vadīja automašīnu “Audi”, būdams 1,10 promiļu reibumā. Abos gadījumos transportlīdzekļu vadītājiem noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksu, par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz desmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no 850 līdz 1200 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Savukārt par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, , transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas