Liepājā dzērumā brauc ar motociklu

2. jūnijā ap pulksten 23  Liepājā, Raiņa ielā, nogriežoties uz Pīlādžu ielā 1975.gadā dzimis vīrietis vadīja motociklu “Yamaha”, būdams 1,95 promiļu reibumā, bez aizsargķiveres un bez atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvo pārkāpumu procesi, portālu "ReKurZeme" informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, nav iegūtas profesionālo vadītāju tiesības vai transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, kas neatbilst vadītāja apliecībā norādītajam ierobežojuma kodam, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 40 līdz 280 eiro.

Par aizsargķiveres nelietošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 30 līdz 70 eiro.

Par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Ja sods ir tiesību atņemšana, tad vadītājam jāšķiras no visu transportlīdzekļu kategoriju vadītāja apliecībām, izņemot velosipēda.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas