Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā atkal atsavina augu maisījumus

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki 2. maijā Liepājas ielās pie vairākiem jauniem vīriešiem atrada pa iepakojumam ar zaļganas krāsas augu maisījumu.

Ap plkst.16:20 Liepājā, A.Pumpura ielā, pie 1996.gadā dzimuša jaunieša atradās maisiņš ar augu maisījumu, savukārt plkst.21:00 aizturēts 1989. gadā dzimis vīrietis, pie kura pārmeklēšanas laikā atrasts maisiņš ar augu maisījumu. Apmēram stundu vēlāk uz tās pašas ielas aizturēti 1994.un 1996. gadā dzimuši jaunieši, arī pie viņiem atradies augu maisījums.

Ap plkst. 23:15 aizturēts kāds 1988. gadā dzimis vīrietis, pie kura pārmeklēšanas laikā atrasts maisiņš ar augu maisījumu. Šis vīrietis nogādāts slimnīcā ekspertīzes veikšanai saistībā ar iespējamu atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē.

Izņemtajām vielām nozīmēta ekspertīze, notiek pārbaudes visu apstākļu noskaidrošanai.

Viena no Valsts policijas prioritātēm ir narkotisko un psihotropo vielu aprites apkarošana, tādēļ šādiem gadījumiem VP Kurzemes reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Atgādinām, ka, sasniedzot 14 gadu vecumu, cilvēkam iestājas kriminālatbildība. Likums nosaka, ka narkotisko un psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un pārsūtīšana realizācijas nolūkā un neatļauta realizēšana ir sodāma ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Savukārt Latvijas administratīvā pārkāpuma kodeksa 46. pants par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī vielu, kas var tikt izmantotas narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgai izgatavošanai (prekursoru), neatļauta iegādāšanās vai glabāšana nelielā apmērā vai narkotisko un psihotropo vielu lietošana bez ārsta nozīmējuma  uzliek naudas sodu līdz septiņdesmit pieciem latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.

Signe Šteinberga
Valsts policijas Kurzemes RP
Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un
sadarbības jautājumos

Pievieno komentāru

Kriminālziņas