Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lieli VUGD spēki Liepājā un Pērkonē cenšas nodzēst kūlas ugunsgrēkus

Liepājā un Nīcas novadā šodien izcēlušies kūlas ugunsgrēki lielās platībās, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele.

Plkst.13.28 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz kūlas ugunsgrēku Liepājā, Ezermalas ielā. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka pērnā zāle deg pusotra hektāra platībā. Tomēr stiprajā vējā liesmas strauji izplatījās un patlaban uguns jau plosās sešu hektāru platībā.

Dažas minūtes vēlāk, plkst.13.32, ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz kūlas ugunsgrēku Nīcas novada Nīcas pagasta Pērkonē. Kad VUGD darbinieki ieradās šajā vietā, sausā zāle dega 3-4 hektāru platībā un uguns strauji tuvojās ēkām. 40 kvadrātmetru platībā aizdegās 200 kvadrātmetru liels šķūnis, kurā glabājas tehnika un viena automašīna.

Uz Nīcas novadu tika izsaukti papildspēki. Patlaban notikuma vietā strādā 15 ugunsdzēsēji ar četrām dienesta automašīnām. No liesmām ir izdevies nosargāt vairākas tuvumā esošas ēkas.

Šembele atzina, ka pērnās zāles ugunsgrēks Nīcas novadā pagaidām ir postošākais kūlas degšanas gadījums šogad. Gandrīz visi Liepājas ugunsdzēsēji šopēcpusdien ir mobilizēti kūlas ugunsgrēku dzēšanā, piebilda VUGD pārstāve.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, turklāt zemesgabalu īpašniekiem jau rudenī ir jāparūpējas, lai viņiem piederošajās teritorijās tiktu nopļauta zāle, tad pavasarī nebūs, kam degt. Bez tam cilvēkiem vajadzētu ņemt vērā, ka uguns no degošas kūlas strauji var pārmesties uz ēkām, transportlīdzekļiem un citiem objektiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas