Līdz aprīlim atliek tiesas sēdi lietā par suņa uzbrukumu bērnam

Liepājas tiesa uz 6.aprīli atlika tiesas sēdi krimināllietā, kurā par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu apsūdzēts Andris Kaju, kura suns pirms vairāk nekā gada uzbruka 2001.gadā dzimušai meitenītei, viņu savainojot, aģentūra LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Velga Lūka.

Tiesas sēde atlikta, jo apsūdzētajam nepieciešams advokāts.

2009.gada 16.decembrī tiesas sēde šajā lietā tika atlikta, jo cietušās advokātei bija jāpiedalās kādā citā tiesas sēdē.

Iepriekšējās tiesas sēdes laikā 17.novembrī tika saņemts cietušās puses pieteikums par materiālo kompensāciju, prasot piedzīt 2000 latu par meitenei nodarītajām fiziskajām un morālajām ciešanām.

Apsūdzētais, iepazīstoties ar šo pieteikumu, lūdza pārtraukt lietas izskatīšanu, jo viņam saistībā ar šo prasību bija nepieciešama konsultācija ar advokātu. Tiesa šo lūgumu ņēma vērā un atlika lietas izskatīšanu.

Jau ziņots, ka negadījums notika 2008.gada vasarā, kad suņa saimnieks Kaju bija aizbraucis uz laukiem, bet viņa suns, kurš bijis piesiets, norāvies, izskrējis uz ielas un uzbrucis pirmajam pretimnācējam - sešus gadus vecai meitenītei, kurai suņa kodienu dēļ bojāti galvas mīkstie audi, pakauša daļā norauta āda ar matiem, cietusi arī auss.

Pret suņa saimnieku sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230.panta 1.daļas - par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu, ja tās rezultātā cietušajam nodarīts viegls vai vidēja smaguma miesas bojājums. Par to var piespriest brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas