Kurzemē šogad nozagti 44 velosipēdi

Šogad līdz pagājušās nedēļas nogalei Kurzemē nozagti 44 velosipēdi, no kuriem gandrīz puse - Liepājā, "Rietumu Radio" informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis, pieļaujot, ka ne par visām velosipēdu zādzībām tiek ziņots policijai.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kā atzina Grūbis, samazinājies velosipēdu zādzību skaits no publiskajām velonovietnēm pie lielveikaliem u.c. Pašlaik riteņus visbiežāk zogot no kāpņu telpām jeb tā saucamajām ratiņtelpām, kas, kā uzskata VP, pārstāvis, ir ļoti nedrošas vietas mantu glabāšanai.

Kā atzina Grūbis, policijas apkopotie dati par nozagtajiem velosipēdiem pilnvērtīgi neatspoguļo kopējo situāciju, jo ne par visām velozādzībām cietušie informē likumsargus. Viņš pieļauj, ka retāk policija uzzina par mazāk vērtīgu riteņu zādzībām, kad cietušajam nodarītie zaudējumi nav lieli. "Ir gadījumi, kad cietušais nezina ne velosipēda marku, ne rāmja numuru un policija nemaz nezina, ko īsti meklēt," stāsta VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks.

Kā pastāstīja Grūbis, salīdzinot ar gada sākumu, lielāks zādzību skaits novērots maijā, līdz ar aktīvās velosezonas sākumu.

Liepājā no šogad kopumā reģistrētajām 18 riteņu zādzībām deviņas reģistrētas maijā, bet trīs - jūnijā. Otrs lielākais šogad nozagto velosipēdu skaits - 13 - reģistrēts Saldū. Puse nozagta maijā un jūnijā. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, šogad velosipēdu zādzību skaits Kurzemē esot nedaudz samazinājies.

Pērn visa gada laikā Kurzemē reģistrētas 198 velosipēdu zādzības. Lielākā daļa zādzību - 108 - reģistrētas Liepājā.
VP statistikā par nozagto velosipēdu skaitu nav ietverti gadījumi, kad velosipēds, piemēram, nozagts no dzīvokļa.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas