Kurzemē daudz dzērājšoferu; arī kāds vīrietis lielā reibumā Vērgalē, bet sieviete Liepājā

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 13. līdz 14.jūnijam, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir noformējuši 172 administratīvo pārkāpumu protokolus, no tiem 107 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Tāpat kopumā ir pieķerti 11 transportlīdzekļu vadītāji, kuri pie stūres sēdušies reibuma stāvoklī.

13.jūnijā diennakts tumšajā laikā, ap pulksten 02:00 Saldū, Lielā ielā 1985.gadā dzimis vīrietis vadīja velosipēdu bez vadītāja apliecības, bez atstarojošās vestes vai gaismu atstarojošiem elementiem un būdams 0,86 promiļu reibumā. Ap pulksten 17:00 Skrundā, Saldus ielā 1961.gadā dzimis vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 1,16 promiļu reibumā. Ap pulksten 19:15 Liepājā, Ganību ielā 1965.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Renault”, būdams 0,75 promiļu reibumā, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

14.jūnijā ap pulksten 10:40 Pāvilostas novadā, Vērgales pagastā 1955.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volkswagen”, būdams 2,38 promiļu reibumā. Ap pulksten 10:50 Saldū, Dzirnavu ielā 1991.gadā dzimis vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 1,75 promiļu reibumā. Ap pulksten 16:00 Ventspils novadā, Tārgales pagastā 1969.gadā dzimis vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā. Ap pulksten 19:30 Kuldīgā, Vīgriežu ielā 1975.gadā dzimis vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 0,78 promiļu reibumā. Ap pulksten 20:20 Liepājā, Ganību ielā konstatēts, ka 1958.gadā dzimusi sieviete vadījusi automašīnu “Nissan”, būdama 2,52 promiļu reibumā. Ap pulksten 22:00 Saldus novadā, Ezeres pagastā vadīja automašīnu “BMW”, būdams 3,50 promiļu reibumā. Visiem transportlīdzekļu vadītājiem noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

Savukārt divos gadījumos transportlīdzekļu vadītāji sēdās pie stūres, būdami alkohola reibumā un bez tiesībām, kas, saskaņā ar Krimināllikumu, ir noziedzīgs nodarījums. Savukārt divos gadījumos ir uzsākti kriminālprocesi. 13.jūnijā Talsos, Dundagas ielā 1987.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Renault” bez vadītāja apliecības un, būdams, 1,77 promiļu reibumā. Ap pulksten 18:20 Talsu novadā, Ģibuļu pagastā, Pastendē 1983.gadā dzimis vīrietis vadīja transportlīdzekli “Volkswagen”, būdams 2,74 promiļu reibumā.

Abos gadījumos par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu likumpārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana reibumā būtiski apdraud gan paša, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Valsts policijas pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas