Kredītu nastas nomāktam invalīdam par draudiem spridzināt Saeimu piespriež pusgadu nosacītu sodu

Liepājas tiesa ceturtdien otrās grupas invalīdam, kurš aiz izmisuma kredītu nastas dēļ izteicis netiešus draudus uzspridzināt Saeimu, piesprieda sešus mēnešus ilgu nosacītu sodu, aģentūrai BNS apstiprināja tiesājamā aizstāve Sandra Sprūde.

Prokurore vīrietim gan prasīja piespriest 180 stundu piespiedu darbu. Sprūde teica, ka vīrietis nosacīto sodu nepārsūdzēs, jo viņam jāsāk terapija, kas liegtu veikt piespiedu darbu.

Vīrietis tiesā savu vainu atzina pilnībā. Taču spridzināšanas draudus viņš nav izteicis aiz ļaunprātības, bet gan izmisuma dēļ. Banka vīrietim kredīta dēļ nelikumīgi bija aizturējusi vienīgos iztikas līdzekļus – invaliditātes pensiju. Vīrietis pēc palīdzības vērsies gan pie tiesībsarga, gan sociālajā dienestā, visbeidzot aiz izmisuma zvanījis uz Valsts prezidenta kanceleju un izteicis netiešus spridzināšanas draudus, pastāstīja Sprūde.

Jau vēstīts, ka 31.janvāra vakarā Valsts prezidenta apsardzes dežūrdaļa saņēma zvanu, kurā kāds vīrietis izteica netiešus draudus Rīgā uzspridzināt Saeimas ēku.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde sākotnēji sāka kriminālprocesu par noziedzīgu nodarījumu pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1971.gadā dzimušais vīrietis, atrodoties savā dzīvesvietā, zvanījis uz Valsts prezidenta kanceleju un izteicis nepatiesu paziņojumu par sprāgstietaises – bumbas – ievietošanu Saeimas ēkā. Jau pēc 40 minūtēm zvanītājs savā dzīvesvietā aizturēts.

Vīrieti sauca pie atbildības par apzināti nepatiesu paziņojumu par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu, vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas