Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klaiņojoši suņi nokož aitas un jērus

Divpadsmit aitas un jērus “Sātkalnu” saimniekiem Dunalkas pagastā maija brīvdienās nokoduši divi klaiņojoši suņi. Sirms kollijs un tikpat liels ruds suns kūti atstājuši tikai pēc saimnieku atnākšanas.

Gandrīz piecdesmit aitu liels ganāmpulks Dravenieku ģimenei bija vēl 1. maija vakarā. Nākamās dienas rītā ap pulksten sešiem saimniece Ligita devusies laukā un no ieraudzītā bijusi šokā.

Neattopas nofotografēt
“Suņi bija atlauzuši kūts durvis. Viens turēja aitu, otrs plēsa kaklā. Viņi ķēra tās, kas vairāk muka,” pastāsta saimniece. Suņi izskatījušies labi paēduši un kopti, kas liecinot par to, ka tie neesot bezsaimnieka dzīvnieki.

“Kaimiņiem jau trīs reizes lopiem uzbrukuši suņi, bet citiem nav izdevies viņus ieraudzīt. Mēs redzējām. Vajadzēja viņus nofotografēt, kaut vai ar telefona kameru. Bet rīta agrumā bijām apjukuši un to neizdarījām. Varēju vismaz ar dakšu mest, lai ievainotu,” spiež saimnieks Vilis.  

Suņiem aitu nogalināšana bijusi spēle. Lopi aizkosti un atstāti, ķerot nākamo upuri. Klaiņojošie dzīvnieki no cilvēkiem nav baidījušies. Par notikušo “Sātkalnu” saimnieki informējuši policiju. Kopā apbraukājuši apkārtni, bet sirmo kolliju un rudo suni nav atraduši.

Beigtie lopi vēl otrdienas pēcpusdienā bija sakrauti kaudzē un saimnieki gaidīja atbraucam transportu, kas tos aizvestu. Starp beigtajām aitām bijuši gan pieauguši dzīvnieki, gan pērnā gada jēri. Ganāmpulks nebija apdrošināts. Materiālais zaudējums tiek lēsts ap 700 latu apmērā.

“Ja atrastu suņus un viņu saimniekus, būtu, no kā piedzīt zaudējumus,” spriež saimnieks. Tomēr svarīgāk par zaudējumiem esot atrast klaiņojošo bandu, lai turpmāk pasargātu saimniecību no viņu uzbrukumiem.

Nav attiecīgu noteikumu
Laukos klaiņojošus suņus atrast un identificēt ir sarežģīti, atzīst Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Liepājas pārvaldes inspektore Aivita Vītoliņa. Saimnieki saviem suņiem neliek žetonus. Ja suns nozieguma vietā nav noķerts, tad grūti pierādīt, ka viņš vainīgs.

Klaiņojošu suņu un kaķu izķeršanas noteikumi nosaka, ka vietējai pašvaldībai saistošajos noteikumos jānosaka atbildīgā institūcija un tās darbība dzīvnieku izķeršanas koordinēšanā. Noteikumu ievērošanu uzrauga un kontrolē PVD.

Dunalkas pašvaldībā, tāpat kā vairumā mazo pašvaldību, saistošie noteikumi par klaiņojošiem dzīvniekiem nav apstiprināti, atzīst pašvaldības sekretāre Aiva Kasparoviča. Ja Liepājas rajonā tiks noķerts kāds klaiņojošs suns, viņu ievietos Liepājas dzīvnieku patversmē, apstiprina A. Vītoliņa.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas