Jūlijā Latvijā jau 50 noslīkušie; ministre kā galvenos traģēdiju iemeslus min karsto laiku un alkoholu

Jūlijā Latvijā reģistrēti vismaz 50 noslīkušie, savukārt kopējais šogad noslīkušo skaits sasniedzis 96, trešdienas rītā LTV raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

"Tie ir ļoti traģiski skaitļi," sacīja ministre. Mūrniece arī norādīja, ka tik milzīgam noslīkušo skaitam ir divi iemesli - karstais laiks apvienojumā ar alkoholu. "Cilvēki šajā karstajā laikā neizvērtē savu veselību, neizvērtē savas spējas, neizvērtē to, cik daudz alkohola drīkst iedzert. Skaidrs, ka tā situācija, iedzerot alkoholu karstā laikā, šobrīd ir citādāka nekā tas būtu vēsākā laikā. Līdz ar to cilvēki, neizvērtējot ne izdzertā daudzumu, ne to, kur viņi atrodas, viņi pārgalvīgi metas ūdenī," Iekšlietu ministrijas secinājumos dalījās Mūrniece.

Viņa pauda pārliecību, ka skaidrojoši reidi peldvietās dod rezultātu. "Ar to tiešām var panākt rezultātu. Ja pēc iepriekšējām brīvdienām, kad bija 17 noslīkušie, mēs nekavējoties pirmdienas dienā devāmies šajos reidos, tad pagājušajās brīvdienās noslīkuši jau bija septiņi cilvēki. Tā kā mēs domājam, ka profilakse arī šeit dod ļoti labu rezultātu," viņa teica.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inese Veisa aģentūrai BNS pavēstīja, ka pagājušā diennaktī noslīkuši trīs cilvēki - 22 un 40 gadus veci vīrieši un 45 gadus veca sieviete. Līdz ar to kopumā pēc VUGD datiem šogad noslīkuši 96 cilvēki.

Latvijā gan nav vienotas noslīkušo uzskaites, un patiesībā noslīkušo skaits ir lielāks, jo iepriekš minētie skaitļi ir tie, ko reģistrējis VUGD, taču noslīkušos no ūdens izvelk arī policija, pašvaldību glābšanas dienesti un aculiecinieki.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas