Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieša vēlme izjokot policistus beidzas policijas iecirknī

25. decembrī ap pulksten 18.20 Liepājas maršruta autobusā iekāpa četri jaunieši un ar savu skaļo uzvedību piesaistīja citu cilvēku uzmanību. Par autobusa pasažieru aizrādījumiem un solījumiem izsaukt policiju viņi tikai pasmējās. Vienam no četriem jauniešiem radās ideja – izsaukt policiju uz Flotes ielu, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Jaunieši nezināja, ka viņu sarunu dzirdēja ne tikai apkārtējie autobusa pasažieri, bet arī Valsts policijas amatpersona, kurš no darba brīvajā laikā atradās 6. maršruta autobusā.

Sazvanot Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Operatīvās vadības nodaļu, jaunieši sacīja, ka Valsts policijas darbinieku palīdzība ir nepieciešama Liepājā, Flotes ielā, jo tieši tur starp jauniešiem notiekot konflikts.

Autobusā esošais Valsts policijas darbinieks, novērodams situāciju, sazvanīja kolēģus un izskaidroja viņiem, ka tikko saņemtais izsaukums ir nepatiess – divi puiši un divas meitenes atrodas autobusā un konflikts starp viņiem arī nenotiek.

Lai gan ekipāža jau tika nosūtīta uz izsaukuma adresi, Valsts policijas amatpersonas pārliecinājās, ka tur tik tiešām neviens negaida un konflikts nenotiek.

Vīrietis, pēc telefonsarunas ar kolēģiem, piegājis pie jauniešiem, stādījās priekšā kā Valsts policijas darbinieks, izskaidroja, ka jaunietis tikko ir veicis viltus izsaukums un palūdza zvana veicējam, 18 gadus vecam jaunietim, izkāpt no autobusa nākamajā pieturā.

Jaunietis nepretojās un piekrita priekšlikumam izkāpt Graudu ielas pieturā, no kurienes ekipāža viņu nogādāja Liepājas iecirknī, lai izvērtētu viņa rīcību par Valsts policijas maldināšanu un viltus izsaukumu. Jaunietim tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts policija atgādina, ka par ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citu speciālo dienestu apzināti nepamatotu izsaukšanu uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz simt četrdesmit eiro.

Savukārt par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu uzliek naudas sodu no trīsdesmit pieciem līdz divsimt desmit eiro.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas