Izmeklēs, kāpēc policija novilcināja informāciju par bērna it kā aizdedzināšanos

Valsts policijā sākta dienesta pārbaude par Vidzemes reģiona pārvaldes rīcību, novilcinot informācijas sniegšanu masu saziņas līdzekļiem par bērna aizdedzināšanas gadījumu, trešdien informē Latvijas Avīze.

Uz notikuma vietu svētdien vēlu vakarā bija devušies mediķi, saņemot izsaukumu par bērna aizdedzināšanu. Mediķi, raksta avīze, arī esot devuši ziņu policijai. Taču vēl nākamās dienas pēcpusdienā gan Vidzemes reģiona pārvaldē, gan Limbažu pašvaldības policijā medijiem teikts, ka šāda informācija pagaidām neesot reģistrēta. Tikai neilgi pirms pulksten pieciem pirmdienas pēcpusdienā Vidzemes reģiona policijas pārvaldes prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma izplatīja paziņojumu, aicinot atsaukties aculieciniekus.

Vidzemes reģiona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Ungure taisnojas, ka gadījumos, kad iesaistīti nepilngadīgie, pirms apstākļu noskaidrošanas policija patiesi nekavējoties nesniedzot informāciju masu medijiem.

Jau vēstīts, ka desmit gadus vecais limbažnieks stāstu par to, ka viņu aizdedzinājuši pusaudži maskās, izdomājis. Policija izņēmusi lietiskos pierādījumus vietā, kur it kā notikusi dedzināšana un liecinieku statusā nopratinājusi vairākus deviņus līdz četrpadsmit gadus vecus zēnus. Pats cietušais ārstē apdegumus slimnīcā.

Kā vēsta avīze, pusaudža ģimene līdz šim bāriņtiesas uzmanības lokā neesot bijusi, taču reģistrēta kā trūcīga.

Pēc visu apstākļu noskaidrošanas policija lems par sodu. Visticamāk, administratīvo sodu par pienākumu nepildīšanu varētu saņemt bērna vecāki.

Laikraksts Diena šodien vēsta, ka Limbažu bāriņtiesai un sociālajam dienestam radušās aizdomas par emocionālu vardarbību ģimenē. Iespējama arī fiziska bērnu sodīšana.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas