Izbeidz kriminālprocesu kuģa "Beverīna" nogrimšanas lietā

Valsts policija (VP) ir izbeigusi kriminālprocesu, kas 2008.gada beigās tika sākts kuģa "Beverīna" nogrimšanas apstākļu izmeklēšanai.

Kā aģentūru LETA informēja VP preses pārstāve Linda Neimane-Zobena, process izbeigts šā gada 29.jūnijā, jo izmeklētāji konstatējuši kriminālprocesu nepieļaujošu apstākli, proti, "persona, kura saucama vai saukta pie kriminālatbildības, ir mirusi". Šādu kriminālprocesu nepieļaujošu apstākli paredz Kriminālprocesa likuma 377.panta 1.daļas 5.punkts.

Kā ziņots, zvejas kuģis "Beverīna" Baltijas jūrā pie Liepājas, trīs jūdzes no krasta, mīklainos apstākļos nogrima 2008.gada 2.decembra vakarā. Kuģa apkalpes locekļu meklēšanu zem ūdens vairākas dienas veica deviņi ūdenslīdēji, taču neviena cilvēka mirstīgās atliekas viņiem atrast neizdevās.

Uz kuģa bija seši apkalpes locekļi - 1967.gadā dzimušie Sergejs Naļimovs un kuģa kapteinis Sergejs Volkovs, 1956.gadā dzimušais kuģa mehāniķis Dainis Bagātais, 1963.gadā dzimušais Igors Gergeša, 1957.gadā dzimušais Igors Semjonovs un 1961.gadā dzimušais Valērijs Gavriško. Apkalpes locekļu deklarētās dzīves vietas bija Liepājā, Ventspilī un Saldū.

Vēlāk vairāku apkalpes locekļu mirstīgās atliekas tika izskalotas no jūras.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas