Internetā mēģina pārdot gan žņaudzējčūskas, gan skorpionus

Lai gan oficiāli eksotisko dzīvnieku ievešana un tirgošana Latvijā ir aizliegta, interneta sludinājumu portālos tā zeļ un plaukst un cilvēki mēģina pārdot gan žņaudzējčūskas, gan skorpionus.

Turklāt ir arī iespēja tikt pie strausiem par 70 latiem gabalā, pundurcūkām par 20 latiem, hameleoniem par 40 latiem, Latvijā aizsargājamā putna Niedru lijas par 50 latiem. Skorpionu cena svārstās no 25 latiem.

Plašā klāstā ir dažādas čūskas - piena čūskas par 200 latiem, bet par 120 latiem var nopirkt žņaudzējčūsku, kuras saimnieks gan sola - rāpulis esot pilnīgi pieradināts un ideāli piemērots turēšanai mājas apstākļos.

Neparasto dzīvnieku piedāvājums ir visai plašs - no pēdējā laikā ļoti populārajiem mājas seskiem jeb fretkām līdz pat tarakāniem, pāviem, fazāniem un Latvijas laukos sastopamajām odzēm, žagatām, meža pūcēm un kraukļiem, vardēm.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) priekšnieks Jānis Strautnieks aģentūrai BNS atzina, ka situācija šajā ziņā ir sarežģīta un reāli tirgošanos ar dzīvniekiem internetā nav iespējams kontrolēt - lai pārbaudītu katru gadījumu, būtu vajadzīgs iesniegums policijā, jo DAP inspektoriem nav izmeklēšanas tiesību.

"Tas ir ļoti sarežģīti, ir vajadzīgs iesniegums policijā, ar to ir jānodarbojas izmeklētājiem," viņš klāstīja. Turklāt arī tad, ja dzīvnieks tiktu konfiscēts, to nemaz nebūtu kur likt, jo Latvijā izveidotās dzīvnieku patversmes ir paredzētas suņiem, kaķiem un varbūt arī kādam citam tradicionālam četrkājainim, bet ne jau čūskai vai krokodilam. "Vienu varu teikt droši - DAP nav telpu, kur turēt klaburčūsku vai krokodilu," sacīja DAP priekšnieks.

Tradicionāli cilvēki šādās situācijās vēršas pie zoodārza, lai gan arī tā funkcija nav uzņemt visus dzīvniekus, kas saimniekiem vairs nav vajadzīgi.

Vēl Strautnieks paskaidroja - ja dzīvnieks, kaut arī tā ir savvaļas suga, ir audzēts legālā audzētavā vai par tā iegādi tirgū vai veikalā ir izsniegts dokuments, tādu mājās turēt vai pārdot nav aizliegts.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas