IeM plāno ieviest pedofilu reģistru

Lai cīnītos pret dzimumnoziegumiem, Iekšlietu ministrija (IeM) plāno izveidot pedofilu reģistru.

Tā pirmdien publicētā intervijā laikrakstā "Diena" atzinusi iekšlietu ministre Linda Mūrniece.

Viņasprāt, dzimumnoziegumi pret bērniem ir satraucoši, un IeM pašlaik gatavojas doties uz parlamentu ar piedāvājumu ieviest pedofilu reģistru. Savulaik šī ideja ir izskanējusi, bet nav guvusi atbalstu.

Ministrija jau strādājot pie tā, kā tas notiks tehniski.

"Manuprāt, tieši pašvaldības ir tā vieta, kur būtu jābūt sarakstam ar viņu rajonā dzīvojošajiem no cietuma atbrīvotajiem dzimumnoziedzniekiem, un cilvēki, kuri varētu justies apdraudēti, varētu uzzināt, ka viņu apkārtnē dzīvo cilvēks, no kura jāuzmanās," uzskata Mūrniece.

Reģistru nevarētu publicēt laikrakstu pirmajās lappusēs tā, lai pedofilu sabiedrība nākamajā dienā vienkārši nolinčotu.

Pagaidām gan nav zināms, kam reģistrs būs pieejams. Ministre domā, ka tam ir jābūt pieejamam mazu bērnu vecākiem, ja viņiem liekas, ka kaimiņos dzīvo, piemēram, cilvēks, kas tikko ir atbrīvots no cietuma.

Reģistrs varētu būt pieejams arī bērnudārzu vadītājiem, ja liekas, ka gar bērnudārzu apgrozās kāds, kurš varētu bērnus apdraudēt.

Papildus reģistram ministrijā tiekot pētīts arī Krimināllikums un iespējas palielināt sodus pedofiliem.

"Mēs pētām arī Krimināllikumu. Jau pagājušā sasaukuma laikā izdevās tajā iestrādāt pantu, kas izslēdz iespēju, ka dzimumnoziedznieku, kurš izdarījis noziegumu pret mazgadīgo, varētu apžēlot pirms termiņa. Piemēram, par maza bērna izvarošanu ir iespējams piespriest arī trīs gadu sodu. Eksperti vērtē tīri juridiski, ka šie sodi acīmredzot būs jāpalielina. Trīs gadi par tādu noziegumu noteikti nav samērojams sods," norādīja ministre.

Jau ziņots, ka pēdējo mēnešu laikā policija aizturējusi vairākus rūdītus pedofilus un izvarotājus. Skaļākais gadījums notika pavisam nesen, kad par nepilnus trīs gadus vecas meitenītes izvarošanu aizturēts cietušā bērna mātes patēvs.

Aizturētais cietumā pakārās.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas