Fotoradars piebremzē ātrbraucējus, rāda statistika

Izvērtējot šā gada pirmā pusgada rezultātus, policisti secinājuši, ka izteikti samazinājies atļautā ātruma pārsniegšanas gadījumu skaits. Likumsargi uzskata, ka tas ir mobilā fotoradara nopelns.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu, samazinājušies negadījumi un pārkāpumi satiksmes drošības jomā. Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes (KRP) priekšnieks Normunds Grūbis stāsta, ka mazāk ir gan satiksmes negadījumu un tajos cietušo (piemēram, avāriju bez cietušajiem par 37 mazāk, nekā pērn attiecīgajā laika periodā), gan dažādu pārkāpumu: no avārijas vietas aizbēdzis par 11 braucējiem mazāk, aizturēts par 38 dzērājbraucējiem mazāk. Sarucis arī to personu skaits, kuri transporta līdzekļus vada bez tiesībām – par 43 mazāk.  

N. Grūbis uzsver, ka īpašs stāsts ir par pārkāpumiem, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Ātrbraucēju skaits šā gada pirmajā pusē, salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, samazinājies par 59,2 procentiem – reģistrēts par 1304 ātruma pārsniegšanas gadījumiem mazāk. Policijas priekšnieks ir pārliecināts, ka tas ir mobilā fotoradara nopelns. “Pret radaru braucējiem ir respekts,” viņš priecājas, tajā pašā laikā ar nožēlu atzīstot, ka vismaz šogad vēl kādu radaru Kurzeme diezin vai saņems, jo policijai tam nav līdzekļu. Līdz ar to radars, ko labi pazīst liepājnieki, arī turpmāk periodiski strādās te Liepājas pusē, te Ventspilī.

 
2010. gada pirmajos sešos mēnešos VP KRP Satiksmes uzraudzības rotas reģistrētie negadījumi un pārkāpumi:
Veids                                              Kurzemē        Liepājā un reģionā
negad. ar ciet. un bojā gāj.           120                58
negadījumi bez cietušajiem           493        243
bojā jājuši                                     12        5
ievainoti                                        141        73
reģistrēti pārkāpēji                        11 579    3486
bez tiesībām braukuši                   178        84
aizbēguši no negadījuma vietas    146        73
no tiem atrasti                               95        49
reibumā pie stūres sēdušies          528        125
no tiem velosipēdisti                      254        31
narkotiku reibumā braukuši            4        4
ātrumu pārsnieguši                        3393        898

Pievieno komentāru

Kriminālziņas