FOTO: Reidā konstatē pārsvarā sīkus pārkāpumus; izceļas viens dzērājšoferis

Neapdrošināti transportlīdzekļi, braucēji bez tiesībām, pie stūres dzērumā – tādu situāciju uz Kurzemes ceļiem konstatēja kārtības sargi, kas devās pirmsjāņu reidā.

Kā ik gadu, Līgo svētku un Jāņu laikā Ceļu policija strādās pastiprinātā režīmā. Šogad ļaudīm brīvdienu īpaši daudz – no 22. līdz 27. jūnijam. Īpaša uzmanība tiks pievērsta lauku ceļiem, brīdina Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes (KRP) Satiksmes uzraudzības rotas (SUR) komandieris Ingus Ukstiņš.

Biežāk tiek konstatēti sīki pārkāpumi – kādam spēkratam izdegusi lampa, kāds braucējs aizmirsis paņemt līdzi tiesības. Vēl kāds nav piesprādzējies. Šādi braucēji saņem aizrādījumus.

Īpašs stāsts ir kādu pieķerto dzērājšoferi. Netālu no Skrundas tiek pamanīta automašīna ar pārsteidzošu braukšanas ātrumu – 160 kilometri stundā. Kad beidzot “BMW” izdodas apstādināt, atklājas, ka 1972. gadā dzimušajam Jurim nav līdzi ne paša, ne mašīnas dokumentu. Turklāt spēkrats nepieder viņam. Juris sakās strādājam autoservisā – mašīnu “aizņēmies” no klienta. Juris iereibis – 0,76 promiles. Ar protokola noformēšanu nevedas, jo Juris visādi mēģina izlocīties. Vispirms mēģina policistus pierunāt, tad iežēlināt. Kad šie paņēmieni nedarbojas, Juris zvana paziņam, kurš esot “no iekšlietu struktūrām”. Šis paziņa zvana policistiem, bet velti – I. Ukstiņš un VP KRP STR vecākais inspektors Leonīds Tarabans ir nesatricināmi kā klintis. “BMW” tālāk dodas ar evakuatoru, Jurim mājupceļš jāmēro kājām.

Apstādinātas 80 personas, 23 no tām veikta alkohola pārbaude – tāda ir reida bilance. Noformēti 10 protokoli: divi šoferi braukuši dzērumā, trim transportlīdzekļiem nav apdrošināšanas, vienam braucējam tiesībām beidzies derīguma termiņš, vēl vienam – nav vajadzīgās kategorijas, bet viena vadītāja bērnu veda bez sēdeklīša.

“Braucēji samērā godīgi. Kā jau laukos, biežākie pārkāpumi ir braukšana bez apskates un apdrošināšanas,” secina I. Ukstiņš. “Skumji, ka paši grēko, bet vaino citus. Kā pēdējais dzērājbraucējs. Vēl atļaujas jautāt, vai man ir sirdsapziņa. Jā, ir! Rūpējos par to drošību, kurus šādas personas apdraud.”

Pagājušajā gadā dzērājšoferu izraisītās avārijās gājuši bojā 36 cilvēki – mazāk nekā pirms desmit gadiem, kad dzīvību zaudēja divi simti. Katrs 11 negadījums ir dzērājšofera izraisīts. Amatpersonas vērtē, ka uzlabojumu devis policijas darbs un akcijas.

Par citiem reidā pieķertajiem lasiet lasiet šodienas, 21. jūnijā, reportāžā laikrakstā "Kursas Laiks"!

Pievieno komentāru

Kriminālziņas