Festivāla laikā konstatē daudz ar apreibinošu vielu apriti saistītu pārkāpumu

Pludmales festivāls “ZZ Baltic Beach Party”, veroties no policijas skatupunkta, aizvadīts ar narkotiku piegaršu. Konstatēts ievērojams daudzums ar apreibinošu vielu apriti saistītu pārkāpumu - narkotiku lietošana, piedzērušies pusaudži, nelegāla alkohola pārvadāšana.

Jau pirmajā festivāla dienā Valsts policijas darbinieki aizturēja divus autovadītājus, kuri vadīja spēkratus alkoholisko dzērienu ietekmē, pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Un aizturēja 1993. gadā dzimušu jaunieti, kurš mēģināja pasākuma teritorijā ienest narkotikas. Par to uzsākts kriminālprocess.

Pasākuma otrajā dienā par narkotisko vielu glabāšanu aizturētas piecas personas, visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi. Šajā dienā uzsāktas arī septiņas administratīvās lietvedības par narkotisko un psihotropo vielu  neatļautu apriti.

Bet trešajā dienā par narkotiku glabāšanu un lietošanu policijā sākti 12 kriminālprocesi, kā arī uzsāktas 10 administratīvās lietvedības par narkotisko vielu aprites  noteikumu pārkāpšanu.

Tāpat šajā dienā protokols noformēts par nelegālā alkohola pārvadāšanu.

Arī Pašvaldības policijas darbiniekiem “ZZ Baltic Beach Party” laikā darba bijis pilnas rokas, pastāstīja Liepājas pilsētas pašvaldības policijas Lietvedības un personāla nodaļas darbiniece Sindija Kirkovalde.

Jau pirmajā pasākuma vakarā likumsargiem nācies rūpēties par apreibušiem jauniešiem. Vienu 1992. gadā dzimušu jaunieti, kura bija alkohola reibumā, policisti nogādāja dzīvesvietā, bet citai tikpat vecai meitenei, kurai patērētās grādīgās dziras dēļ bija palicis slikti, izsauca “ātro palīdzību”, kas meiteni nogādāta Liepājas reģionālā slimnīcā palīdzības sniegšanai. Pasākuma trešajā dienā palīdzība sniegta nepilngadīgai meitenei, kura alkohola reibuma stāvoklī gulējusi pie biļešu kasēm. Arī šī jauniete stacionēta.

Bet 23. jūlijā agri no rīta Glābšanas dienesta darbiniekiem nācās glābt personu, kas, būdama alkohola reibuma stāvoklī, jūrā bija aizpeldējusi aiz bojām un nespēja tikt krastā. 

Kopumā gan pilngadīgām, gan nepilngadīgām personām pasākuma laikā sastādīti 39 administratīvā pārkāpuma protokoli: par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā; par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu; par smēķēšanu neatļautā vietā; par dabisko vajadzību kārtošanu neatļautā vietā; par nakšņošanu neatļautā vietā; par peldēšanos aiz bojām.

Īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai ievietotas 49 pārlieku sagurušas personas.

Jāpiebilst, ka Pašvaldības policijas darbinieki tvarstījuši arī zagļus un atvēsinājuši karstgalvjus. Piemēram, festivāla otrās dienas rītā likumsargi pasākuma teritorijā aizturēja divus vīriešus, kuri mēģināja aizstiept alus mucu. Bet divus 1992. gadā dzimušus puišus “noņēma no trases”, kad viņi pa Liepāju vizinājās uz tramvaja vagona sakabes.

Festivāla laikā gan Valsts, gan Pašvaldības policija Liepājā strādāja pastiprinātā režīmā, lai nodrošinātu satiksmes drošību, kā arī sabiedrisko kārtību. Kā katru gadu, arī šogad prioritāte ir apreibinošo vielu lietošanas ierobežošana un narkotisko un psihotropo vielu aprites pārkāpumu novēršana.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas