Ekonomikas policija bloķē e-bibliotēkas serverus un kontus 1

Ekonomikas policija šodien arestējusi Ideju foruma E-bibliotēkas serverus un faktiski aizvērusi ciet Latvijā pieejamāko bibliotēku.

Mājaslapā http://www.e-biblioteka.lv/jaunumi/ var sekot līdzi jaunākajai informācijai - pret notikušo protestē Nora Ikstena un Guntis Berelis, Pauls Bankovskis, dažādas sabiedriskās organizācijas.
"Biedrība „Ideju forums” ir neizpratnē un šokā par Ekonomikas policijas izmeklētāju nepamatoto un nesamērīgo lēmumu arestēt e-bibliotēkas serverus un tādējādi paralizēt e-bibliotēkas darbu. Bibliotēkas pārstāvji ir neizpratnē, kāpēc, pamatojoties uz atsevišķu grāmatizdevēju aizdomām par autortiesību pārkāpumiem, bija jāliedz iespēja piekļūt visiem e-bibliotēkas resursiem," vēsta mājaslapa.

E-bibliotēka šogad saņēma invalīdu un viņu draugu biedrības "Apeirons" gada balvu "Zelta kruķis" par virtuālās vides pieejamību. E-bibliotēka ir veidota tā, lai būtu piemērota cilvēkiem ar speciālām vajadzībām – tajā neredzīgiem cilvēkiem bez 1600 audiogrāmatām ir pieejamas arī vairāk nekā 6000 grāmatas, kuras viņi var noklausīties ar ekrānlasošo programmu palīdzību.

Biedrība "Ideju forums" veido arī pasaku portālu bērniem Pasakas.net. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

madamLiepkoks

Liepājas Neredzīgo biedrība arī bija e-bibliotēkas sadarbības partneri un tika sumināti, Zelta kruķi saņemot. :(
http://www.diena.lv/lat/izklaide/literatura/aizdomu-par-autortiesibu-parkapumiem-del-aptur-e-bibliotekas-darbibu

pirms 10 gadiem, 2010.03.18 21:28

Kriminālziņas