Dzērājšoferis no mediķu palīdzības atsakās, policija neaiztur 5

Naktī uz 5. februāri par to, ka avarējis, ziņojis pats cietušais – ar grūtībām runājis, ar grūtībām atrasta negadījumu vieta. Informācija par tālāko notikumu attīstību ir pretrunīga.

Neatliekamās palīdzības mediķi pirmos zvanus saņēmuši pirms pulksten 3. No negadījuma vietas zvanījis pats cietušais. Vārgā balsī, pat īsti nav mācējis aprakstīt, tieši kur atrodas, teicis: “Pie vecās kaltes”. Lai precizētu notikuma vietu, mediķi sazinājušies ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

“Ilgstoši un sekmīgi dienesti sadarbojās, kamēr atradām šoferi. Tas ir labais stāsts, ka var atrast cietušo, kurš pats nevar precīzi pateikt, kur atrodas. Cita lieta, ka viņš bija galīgi piedzēries, no palīdzības atteicās, lai arī bija pārsista galva, droši vien arī smadzeņu satricinājums,” stāsta Liepājas reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta virsārsts Uldis Balodis. Mediķus pārsteigusi policijas rīcība. Patruļa vadītāju nav aizturējusi, pamatojot, ka dzērumā pie stūres sēdēt var, tikai braukt nedrīkst. Tumši zilā “mikriņa” šoferis nosolījies, ka nekur nebrauks. Pēc mediķu teiktā, policija devusies prom. Taču drīz pēc tam arī dzērājšoferis iedarbinājis savu spēkratu un aizbraucis.

Valts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes (VP KRP) Administratīvā biroja Informācijas un sakaru nodaļas vecākais inspektors Guntis Gēbelis informē, ka pulksten 5.35 Medzes pagastā uz autoceļa Ventspils-Grobiņa ir noformēts protokols 1972. gadā dzimušam vīrietim par braukšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, turklāt dzērumā – 2,84 promiles. Mikroautobuss “Volkswagen LT 31” novietots policijas stāvvietā. G. Gēbeļa rīcībā neesot informācijas, ka būtu bijusi iesaistīta vēl kāda policijas patruļa.

VP KRP Liepājas iecirkņa Satiksmes uzraudzības nodaļas vecākais inspektors Leonīds Tarabans precizē, ka izsaukumu policisti saņēmuši pulksten 4.10, tad arī devušies uz Medzes pagastu, kur pirms pulksten 5 redzējuši divas automašīnas – zilu mikroautobusu, kuram sekojusi “ātro” mašīna. Mediķi paskaidrojuši, ka šoferis iepriekš bija iebraucis grāvī. “Mikriņa” šoferim tad arī sastādīts protokols.

“Transports ir jānogādā specializētā stāvvietā. Nemāku teikt, vai šoferim izsauca taksi vai aizveda mājās, bet viennozīmīgi tā nevar būt, ka iereibis šoferis pats brauc prom,” uzsver L. Tarabans.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mistika

baigi interesanti, kuri izvilka mikriņu no grāvja, un palaida, redzot, ka piedzēries. dakteri jau nu no grāvja nevilka. izklausās, ka vesels pulks ļaužu piedalījušies. īsts action :))

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 21:04

hmm

"Tumši zilā “mikriņa” šoferis nosolījies, ka nekur nebrauks. Pēc mediķu teiktā, policija devusies prom. Taču drīz pēc tam arī dzērājšoferis iedarbinājis savu spēkratu un aizbraucis."

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 16:47

uldins

nu, jā, kad poliči prom, kurš vairs atceras, ko viņu klātbūtnē samuldējis. :D

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 16:00

uldins

tas tik vēl trūka, ka stāvošā mašīnā pie stūres nedrīkstēs sēdēt dzērumā. Šoferītis apzinīgs, mašīnu nekustināja, gaidot, kad pienāks skaidri laiki. :) nu, labi, lai visiem sirds mierīgāka, varēja jau iesēsties mašīnas salona aizmugurē :D Gadījās pielieties, nestāvēs tak aukstumā blakus mašīnai.

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 15:54

Kriminālziņas