Durbes novadā mirušo jauniešu lietā ekspertīžu slēdzieni policijai tika nosūtīti jau novembrī 1

Lai gan Valsts policija (VP) pirmdien apgalvoja, ka joprojām nav saņēmusi pirmo medicīnisko ekspertīžu slēdzienus, kas palīdzētu atklāt rudenī Durbes novadā mirušo jauniešu nāves iemeslus, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā (VTMEC) aģentūra LETA uzzināja, ka šie slēdzieni policijai ir nosūtīti jau pirms diviem mēnešiem.

Kā pastāstīja VTMEC direktore Aija Mežsarga, "divi ekspertu atzinumi par divu jauniešu nāvi Durbes novadā izsniegti procesa virzītājam - Kurzemes reģiona Liepājas iecirkņa vecākajai inspektorei [..] - pret parakstu 2012.gada 6.novembrī." Šīs divas ekspertīzes arī esot bijušas vienīgās, kuras VP lūgusi VTMEC veikt konkrētajā kriminālprocesā.

"Šīs ekspertīzes abām personām - pa vienai ekspertīzei katrai mirušai personai - konkrētajā gadījumā bija vienīgās, kas tika noteiktas no procesa virzītāja - policijas izmeklētāja - puses. Citas [ekspertīzes] centram veikt nav uzdots," aģentūrai LETA apgalvoja Mežsarga.

Viņa piebilda, ka saskaņā ar attiecīgiem Ministru kabineta noteikumiem VTMEC visas ekspertīzes veic 30 dienu laikā. "30 dienu termiņš ekspertam sākas no dienas, kad tiek saņemti pēdējie materiāli. Šajā gadījumā VTMEC Tiesu toksikoloģijas laboratorija savus izpētes rezultātus Liepājas ekspertiem nodeva 2012.gada 13.oktobrī. Atzinumus eksperts sagatavoja noteiktajā termiņā un 2012.gada 6.novembrī tie tika izsniegti procesa virzītājam," rezumēja Mežsarga.

Kā ziņots, pērn septembra sākumā Durbes novadā, Tadaiķu pagastā, Lieģos, Celtnieku ielā, Liepājas Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi konstatēja divu 1987.gadā un 1988.gadā dzimušu jauniešu nāvi. Abi bija lietojuši alkoholiskos dzērienus. Vardarbīgas nāves pazīmju viņiem nebija.

VP par notikušo sāka kriminālprocesu un noteica ekspertīzes. Pagāja vairāki mēneši, bet policija apgalvoja, ka ekspertīžu slēdzieni vēl nav saņemti. "Komentēt, kādēļ no Tieslietu ministrijas (TM) pakļautībā esošā ekspertīzes centra vēl nav saņemts ekspertīzes slēdziens, nav mūsu kompetencē," pirmdien, 7.janvārī, aģentūrai LETA norādīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga.

Tikmēr aģentūra LETA noskaidroja, ka ekspertīzes policija bija uzdevusi veikt nevis TM padotībā esošajam Valsts tiesu ekspertīžu birojam (VTEB), bet gan Veselības ministrijas padotībā esošajam VTMEC.

Šodien Šteinberga VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa vārdā izsūtīja preses paziņojumu, un ekspertīžu slēdzieni liecina, ka divu Durbes novadā mirušo jauniešu nāves cēlonis nav saindēšanās ar alkoholu. Preses paziņojumā nav minēts, kad VP saņēma ekspertīžu slēdzienus, tomēr tajā ir precizēta iepriekš sniegtā informācija, ka ekspertīzes veica VTMEC, nevis VTEB.

Lai atbildētu uz jautājumu, ar ko tieši jaunieši saindējušies, tagad ir nozīmēta papildu ķīmiskā ekspertīze, kurā, iespējams, tiks noskaidrots, kas izraisījis abu jauniešu nāvi, informēja VP.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kriminālziņas