Divus jauniešus aiztur par sievietes nogalināšanu un līķa pamešanu sēņotāju iecienītā mežā Garkalnē

Valsts policija aizturējusi divus jauniešus par dzīvokļa saimnieces nogalināšanu un viņas līķa pamešanu sēņotāju iecienītā mežā Garkalnē.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai BNS pavēstīja, ka 13. augustā Rīgas reģiona policijas darbinieki saņēma informāciju par 1949. gadā dzimušas sievietes pazušanu. Policija veica vērienīgus izmeklēšanas pasākumus un, aptaujājot sievietes paziņu loku, nonāca pie aizdomām, ka sievietes pazušana varētu būt saistīta ar noziegumu.

Jau 18. augustā policija mežā starp Garkalni un Tumšupi atrada meklēšanā esošās sievietes automašīnu, kura bija sadedzināta.

Tālākā izmeklēšanas gaitā policija nonāca uz pēdām 1989. gadā dzimušam jaunietim, kurš īrēja dzīvokli no iepriekš minētās sievietes. Turpinot izmeklēšanu, policija atklāja, ka noziegumā varētu būt iesaistīts vēl 1986.gadā dzimis jaunietis, kurš, iespējams, palīdzējis savam draugam veikt noziegumu.

25. augustā abus jauniešus policija aizturēja, un viņi atzinās, ka ir nosituši sievieti un sadedzinājuši viņas automašīnu, lai slēptu nozieguma pēdas.

Darbā ar aizturētajiem policija noskaidroja, ka jaunietis ar dzīvokļa izīrētāju jau iepriekš nonākuši konflikta situācijās, kas galvenokārt bija saistītas ar laicīgu īres naudas nemaksāšanu. Iespējams, tieši viens no šiem strīdiem bija pietiekams iemesls, lai pastrādātu īpaši smagu noziegumu.

Jauniešu aizturēšanas dienā policija atrada arī sievietes līķi mežā starp Langstiņiem un Tallinas apvedceļu. Tas tur bija nogulējis teju divas nedēļas.

Diemžēl ātrāk policija nekādas ziņas par līķi nesaņēma, par spīti tam, ka jaunieši sievietes mirstīgās atliekas bija pametuši starp sēņotājiem populārā mežā. Policija pieļauj, ka sēņotāji varētu būt redzējuši līķi, jo netālu no tā bija svaigi grieztu sēņu paliekas, taču par to nav ziņojuši policijai.

27. augustā tiesa abiem jauniešiem piemēroja apcietinājumu. Viņiem par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, kas saistīta ar laupīšanu, draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no desmit līdz divdesmit gadiem.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas