Dekoratīvo margu zagļus sauks pie atbildības

Pašvaldības policijai, sadarbojoties ar metāllūžņu uzpirkšanas punktiem, izdevies aizturēt iespējamos vandāļus, kas jau ilgāku laiku zaguši metāla caurules no dekoratīvajām margām dažādās pilsētas vietās - Brīvības ielā, Klaipēdas ielā, Rīgas ielā.

Pašvaldības policijā tika saņemta informācija no metālu uzpirkšanas punkta darbinieka, ka tiek nodoti metāllūžņi, kas varētu atbilst meklējamiem. Iespējamās vainīgās personas 1994.gadā dzimušais Ainars un 1992.gadā dzimušais Edgars tika aizturēti.

Aizturētie puiši savā paskaidrojumā norādījuši, ka vairāku mēnešu garumā viņi izņēmuši metāliskos posmus no dekoratīvajām margām un nodevuši tos dažādos metālu uzpirkšanas punktos Liepājā. Abi nogādāti VP Kurzemes reģionālajā pārvaldē lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

„Vandālisms un demolēšana ir nopietns noziegums, tāpēc tas nedrīkst palikt nesodīts. Policija ir labi paveikusi savu darbu.

Vainīgie ir noķerti un nodarītais kaitējums būs jāatlīdzina. Ceru, ka šis gadījums būs kā mācība un brīdinājums īpaši jauniešiem, kuri bieži vien neapzinās sava nodarījuma sekas un bara instinktu vadīti nespēj nošķirt blēņošanos no noziedzīga nodarījuma”, situāciju komentē Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Šī un citas zādzības publiskās vietās pilsētā radījušas pamatīgus zaudējumus Komunālajai pārvaldei. Piemēram, gājēju plūsmu norobežojošo barjeru atjaunošanai 2010. gadā ir izlietoti vairāk par vienu tūkstoti latu, bet bojātās un atsevišķās vietās pilnībā iznīcinātās (demontētās) barjeras šobrīd nav atjaunotas.

Šajās vietās (Autoru iela, Rīgas un Jelgavas ielu krustojuma rajonā u.c. vietās pilsētā) barjeras ir jāuzstāda pilnībā no jauna. Kopumā aptuveni ap 100 metriem. Viena metra šādu barjeru izbūve izmaksā 25 Ls/m + PVN 21%.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas